Son Dakika Haberler

Soylu, ‘siyaset-mafya’ ilişkisini eleştiren Kılıçdaroğlu’nu “mafya” ilan etti!

Soylu, ‘siyaset-mafya’ ilişkisini eleştiren Kılıçdaroğlu’nu “mafya” ilan etti!
Okunma : Yorum Yap

Soylu, ‘siyaset-mafya’ ilişkisini eleştiren Kılıçdaroğlu’nu “mafya” ilan etti!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili devlet yetkililerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Sedat Peker yurt dışına giderken suçlu olduğu bilinmiyor muydu?” diye sorarak Peker’e pasaport verildiğini, Alaaddin Çakıcı’yı kastederek de özel düzenleme ile hapisten çıkarıldığını hatırlattı.

T24’e konuşan Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili “Devleti yönetememe. Bazı çevrelere teslim olma. Değişik mafya örgütleri var Türkiye’de, bunlar zaman zaman bir araya geliyorlar, zaman zaman da çatışma içindeler. Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Gönderildi mi? Gönderildi. Bir başka mafya lideri, bir ülkenin siyasal partisinin lideri olan bir kişi tarafından hapishanede ziyaret edildi mi? Edildi. Serbest bırakıldı mı? Bırakıldı? Onunla ilgili özel düzenleme yapıldı mı? Yapıldı. Eski bir İçişleri Bakanı bunlarla beraber bir fotoğraf verdi mi? Verdi. Şimdi kendi aralarında kavga var ve devlet seyirci. Garip olanı bu. İçişleri Bakanı, bu tartışmalara sadece seyirci.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına öfkelenen Soylu, Kılıçdaroğlu’nu “mafya” ilan etti.

Soylu Twitter’dan şunları yazdı:

“Bir ülkede ana muhalefet partisi genel başkanı, kırmızı bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük…

Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım. Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçimi kaybeden siyaset mafyasının, Türk siyasetine musallatlığına çaresiz kalmaktır.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)