Son Dakika Haberler

Soylu’dan Sedat Peker’in iddialarına yanıt: “Karısının iç çamaşırına sığınan acizler”

Soylu’dan Sedat Peker’in iddialarına yanıt: “Karısının iç çamaşırına sığınan acizler”
Okunma : Yorum Yap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’in iddialarına yanıt: “Yok kızıma şöyle yaptılar, böyle yaptılar. Türk polisi ne yapacağını iyi bilir. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler”…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, TRT ekranlarındaki açıklamalarında Cumhuriyet gazetesini hedef gösterdi. Bekçilerin uyguladığı şiddeti ‘Ne var bunda’ diye önemsizleştiren Soylu, “Bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi; işimi yapamadığımı düşündüğüm an, bir dakika koltukta kalan namussuzdur” dedi.

Soylu, Peker’in açıklamalarına yanıt verirken ise tepki çeken bir üslup kullanarak “Karısının iç çamaşırına sığınan acizler” ifadesini kullandı.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

– Süreç boyunca sağlık sistemimiz hiçbir zaman alarm vermedi. 63 bin seviyelerinden 10 bin seviyelerine indik. Bu süreci yönetebiliyoruz. Bizim geçişlerimizin de tedbirli olması lazım. Vatandaşlarımız da bu süreçte birçok fedakarlık ortaya koydu. Bazı sektörleri kendim arıyorum, “Ne olursunuz biraz daha sabredin” diyorum.

– Gençler toplu taşımaya binmeyin. Oraya zaten zorunlu olarak binenler var. Toplu taşıma işini bu dönemde beceremedik, becerilebilirdi. 

1 HAZİRAN SONRASI İÇİN KONUŞTU

– Aşılarda hızlanmayı yakaladığımız andan itibaren çok rahat adım atacağımızı ifade edebilirim. 1 Haziran’dan itibaren daha rahatlayacağımıza inanıyorum. Şu anda bir ölçü tutturmak yanıltmak anlamına gelir. Niyetimiz mümkün olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldıracak adımları atmak. Amacımız ters bir rüzgarla karşılaşmamak için temizlik, maske, mesafe tüm tedbirleri ortaya koymak.

BEKÇİLERLE İLGİLİ KONUŞTU

– Bekçilik sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye emanet ettiği, polis teşkilatımızın sisteminin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan sistemin adıdır. Bekçi uyarmış, bekçiyi aralarına alıp dövmüşler. Bekçi de havaya ateş açmış. Ne yapsınlar, bıraksınlar mı?

AKŞENER’E TEPKİ GÖSTERDİ, CHP’NİN ORANINI AÇIKLADI

– Meral Akşenr’in dediği yakışır mı? Akşener bu güne kadar ne yapmış o insanlarla ilgili, Cumhurbaşkanımız ne yapmış? Bir gitsin İdlib’e. Biraz yürek ister. 50-100 yıl sonra o memleketin evlatları diyecekler ki: Bizi öldürüyorlardı, Türkler sahip çıktı. Ne yaptın bu ülkeye de, ne ortaya koydunuz da siz Netanyahu ile Erdoğan’ı aynı kefeye koyuyorsunuz? Elinize verilen sipariş var. Kılıçdaroğlu bizi suçlayacağına CHP’nin bir oyuna bak bakalım! CHP’liler hadi sorun partinizin oyunu. Telaştalar, acele ediyorlar. CHP’nin oyu yüzde 20,5’la 21. Bir yıldır bu bantta oyları. Asimetrik hamleleri biz yaptık. Ne yaptığımızı biliyoruz.

“ABD BÜYÜKELÇİSİ RANDEVU İSTİYOR, VERMEDİM”

– Türkiye sağlık sistemi, hastane, üniversiteleriyle 27 Nisan öncesi mi? Hayır, kapasite geliştirmiştir. Atak helikopterinden kendi ürettiğimiz mühimmatlara kadar. Simetrik ve asimetrik birçok saldırıyla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz’un faili bugün nerede? Bugün Cumhurbaşkanımıza antisemitist diye saldıranlar 15 Temmuz’un failini ülkelerinde tutuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben bu sözlerimden dolayı Amerika’dan iki defa kısıtlama almış bir insanım. ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim. Bu ülkeye saygı duymaya başladıkları andan itibaren ancak veririm. Cumhurbaşkanımız var, ne meseleleri varsa görebilirler. Bizim bu konuda bütün vekaletimiz sayın Cumhurbaşkanımızdadır.

“İKİ BARON YAKALANDI, YANINDAKİ KİM?”

– Bataklık Operasyonu’nda iki baron yakalandı. Çetin Gören’in resmini koyun arkadaşlar. Yanındaki kim? Bataklık Operasyonu’nun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. Biraz önce resmi çıkanlar da var.

“İŞİMİ YAPAMADIĞIMI DÜŞÜNDÜĞÜM AN, BİR DAKİKA KOLTUKTA KALAN NAMUSSUZDUR”

– Bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi; işimi yapamadığımı düşündüğüm an, bir dakika koltukta kalan namussuzdur.

“SEDAT PEKER’İ KİM KORUYOR” SORUSUNA YANIT

– Burada uluslararası bir operasyon var. Ama devlet Süleyman Soylu ile kaim değildir. Bu devlet suçlu ile suçsuzu en iyi bilen anlayışa sahip. Bu bir operasyondur ve operasyon devam ediyor. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Bunları silmek ve süpürmek de namusumuzdur. 

HADİ ÖZIŞIK VE SÜLEYMAN ÖZIŞIK İLE İLGİLİ KONUŞTU

– Anlıyorum ki; ben uzun zamandır beri organize suç şebekesi liderinin hedefindeyim. Peki, benle temas edebilmiş mi kimse? Yaklaşmaya çalışıyorlar.

– Hadi Beyi, Günaydın gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım.

– Benim haberim olması benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey olabilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım.

SEDAT PEKER’E YANIT

– Yok kızıma şöyle yaptılar, böyle yaptılar. Türk polisi ne yapacağını iyi bilir. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)