Son Dakika Haberler

Soylu’dan Terkoğlu’na: “O berduşa sesleniyorum ben senin gibi birilerinin adamı değilim”

Soylu’dan Terkoğlu’na: “O berduşa sesleniyorum ben senin gibi birilerinin adamı değilim”
Okunma : Yorum Yap

Terkoğlu hala Soylu’nun hedefinde: “O berduşa sesleniyorum ben senin gibi birilerinin adamı değilim, bu milletin adamıyım


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Barış Terkoğlu’nun iddialarına yanıt verdi. Terkoğlu, “Konuşulan o ki bir süredir İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ birikimine yönelik olarak devletin güvenlik bürokrasisi adım atmak istiyordu. Ancak her seferinde attıkları adım Soylu’ya çarpıyordu. Verilen istatistiki bilgilere göre FETÖ’nün TSK’den sonra en kritik örgütlenmeyi gerçekleştirdiği bakanlıkta ayıklanan FETÖ mensubu oranı yüzde 3 buçuktu. Nihayetinde, Soylu’nun uzun süredir direndiği, kendisinin önüne isim konduğunda kimilerini savunduğu bakanlık çalışanlarına operasyon gerçekleşti. Konuşulan o ki önümüzdeki günlerde kaymakamlara yapılan operasyonu Emniyet takip edecek” ifadelerini kullanmıştı. Soylu, Terkoğlu’nun iddialarına sert yanıt verdi.


Soylu, görevden alınan kaymakamlarla ilgili “Hem eksik ve yanlış bilgi ile yapılan hem de maksatlı yorumların tamamı yalandır” dedi. Soylu, “Son kararımızda açığa alınan kişiler arasında ilk kez açığa alınanlar olduğu gibi, daha önce haklarında göreve iade edilmiş kişiler olduğu gibi, idari ve adli soruşturmaları kapatılanlar gibi burada da 58 kişiyle ilgili bu tip değerlendirmeler oldu. Bunların tamamı 10-12 yıldır görev yapan isimler” diye konuştu.

Öte yandan Soylu, Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nu hedef alarak sert sözlerle eleştirilerde bulundu. “Yalanı ve ihaneti muhatap almazsanız hata edersiniz. Muhatap olacaksınız” diyen Soylu, Terkoğlu’nun adını anmadan, “O berduşa sesleniyorum ben senin gibi birinin, öbürünün adamı değilim, bu milletin adamıyım. Kimin adamın olduğun da belli. Kimlerle iş tuttuğunuz da, kime uşaklık yaptığınız da belli” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)