Son Dakika Haberler

Soylu’nun talimatıyla el konulan İBB’nin topladığı bağış paraları, kamuya aktarıldı

Soylu’nun talimatıyla el konulan İBB’nin topladığı bağış paraları, kamuya aktarıldı
Okunma : Yorum Yap

Soylu’nun talimatıyla el konulan İBB’nin topladığı bağış paraları, kamuya aktarıldı

Vatandaşlar tarafından dar gelirlilere dağıtılması için İBB’ye bağışlanan ve yaklaşık 2 yıldır blokeli bulunan 6.2 milyon TL’lik bağış parası kaymakamlığın kararıyla el konularak defterdarlık hesabına aktarıldı. İmamoğlu, durumu “Beddua aldılar” şeklinde değerlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Covid-19 salgınında ihtiyaç sahipleri için topladığı yaklaşık 6.2 milyon liralık bağış kamu hesabına aktarıldı.

İMAMOĞLU: Beddua alacaklar

Konuyla ilgili konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “O gün bu parayı ihtiyaç sahiplerine dağıtmayıp kamuya geçirenlere, o zor günleri yaşayan ve yaşamaya devam eden binlerce insan beddua edecek. Beddua aldılar” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri mağdurlarla dayanışma için bağış toplamıştı. İBB’nin ‘Birlikte Başaracağız’ ve ABB’nin ‘Altı Milyon Tek Yürek’ kampanyasına binlerce vatandaş katılmıştı.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin düzenlediği yardım kampanyaları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 81 ilin valilerine gönderdiği genelgeyle engellendi.

İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği genelgede Yardım Toplama Kanunu’na göre yardım toplamak için valilikten izin alınması gerektiğini savunulmuştu. Bakan Soylu, kampanyayı ‘paralel devlet kurmak’ ifadeleriyle terörize etti.

Soylu’nun valiliklere gönderdiği yazıda, belediyelerin valiliklerden izin almadan yardım kampanyası düzenleyemeyeceği, düzenleyenler hakkında soruşturma başlatılacağı belirtilmişti.

Yardım kampanyası için hesaplar bloke edilmişti.

Paranın bloke edilmesinin ardından İstanbul Valiliği Denetim Komisyonu, bağış paralarının hak sahiplerine iadesini istemişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink