Son Dakika Haberler

Soylu’ya ‘Duvar’ sürprizi: Soylu, muhalefete hesap vermeden kaçtı!

Soylu’ya ‘Duvar’ sürprizi: Soylu, muhalefete hesap vermeden kaçtı!
Okunma : Yorum Yap

Soylu’ya ‘Duvar’ sürprizi: Soylu, muhalefete hesap vermeden kaçtı!

İçişleri Bakanlığı bütçesinin konuşulacağı komisyonda muhalefetin tepkisiyle karşılaşan Soylu, komisyona hesap vermeden kaçtı!

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı 2022 bütçesi ‘görüşüldü’.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmelerinin komisyon aşaması bu hafta tamamlanıyor. Bugün, İçişleri Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kurumlardan Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün 2022 yılı bütçeleri görüşülecek. İçişleri Bakanlığı’na bağlı kurumların bütçesi, 2015 yılında 29 milyar 291 milyon 246 bin TL iken geride kalan 7 yılda yüzde 300 artışla 117 milyar 457 milyon 299 bin TL olmuştu.

İçişleri Bakanı Soylu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir konuşma yaptı. Konuşma sırasında CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile Soylu arasında gerginlik yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Soylu konuştuğu sırada Özkaç’a “Neden sırıtarak dinliyorsun?” dedi. Soylu’nun çıkışının ardından yaşanan tartışma sonrası oturuma ara verildi. Özkoç, Soylu’ya hakkındaki Ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in dillendirdiği iddiaları sordu. (Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN)

TİP SOYLU’YU ‘DUVAR’LA KARŞILADI

Öte yandan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekilleri, parti gruplarına ve Süleyman Soylu’ya, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddia, ifşa ve itirafları ile “mafya-devlet-siyaset” ilişkilerine ilişkin, İstanbul Milletvekilli ve gazeteci Ahmet Şık ile gazeteciler Bahadır Özgür, Ertuğrul Mavioğlu, Hakkı Özdal ve Timur Soykan tarafından hazırlanan Türkiye İşçi Partisi araştırma raporu “Duvar”ı verdi. Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Soylu’ya kitabı verirken “Sayın Bakan malum diğer partiler gibi uzun uzun söz hakkı verilmiyor bize. Biz de tüm iddiaları yazılı olarak derlediğimiz “Duvar” size de hediye ediyoruz. Belki bu vesileyle bir soruşturma açılır” ifadelerini kullandı.

SOYLU KOMİSYONA HESAP VERMEDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı sunumun ardından muhalefetin sözlerini dinlemeden komisyonu terk etti.

KADIGİL: ‘İÇİNDE BİLMEDİKLERİ BİR ŞEY YOK AMA…’

TİP Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Süleyman Soylu’nun komisyonu terk etmesinin ardından verilen ara sırasında TELE1 ekranlarında yayınlanan Zeynel Lüle’nin sunduğu Gerçeğin İzinde programına bağlandı. Komisyon açılışı sırasında Süleyman Soylu’ya TİP’in araştırma raporu “Duvar”ı verdiklerini belirten Kadıgil, “TİP’in Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili hazırladığı raporlar yayınladı. Ahmet Şık başta olmak üzere birbirinden değerli gazeteciler çalıştı. Ancak açılan tek bir soruşturma yok. Biz de kitabı aldık yanımıza başta Sayın Bakan olmak üzere tüm üyelere takdim ettik. Belki böyle derli toplu önlerinde durursa soruşturma açmaya yüreği olacak bir insan denk gelir. Gerçi içinde bilmedikleri bir şey yok ama olsun…” dedi.

Ilerihaber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)