Son Dakika Haberler

Arşiv: ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ ifadesine kızan Bahçeli, Erdoğan için ne demişti?

Okunma : Yorum Yap

Arşiv unutmaz!

➡️‘Sözde Cumhurbaşkanı’ ifadesine kızan Bahçeli, Erdoğan için ne demişti?

➡️CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yönelik ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesine sert tepki gösteren Bahçeli’ye yanıt vermek için arşivleri açtı.

Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli geçmişte iktidar ortağı olmadığı dönemde yaptığı bir konuşmada Erdoğan için “Benim cumhurbaşkanım değil, partimizin cumhurbaşkanı değil, milletin cumhurbaşkanı değil” demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan için ‘sözde cumhurbaşkanı’ dedi. AKP’li ve MHP’li isimler bu ifadeye tepki gösterirken Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine en sert tepki gösterenlerden biri de “geçmişteki ifadelerini unutan” MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmuştu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu hukuka ve milli iradeye savaş açmakla suçlamış ve “Sayın Cumhurbaşkanı’na sözde demek öz itibariyle Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine Bahçeli’ye arşiv konuşmaları hatırlatıldı.

Bahçeli ne demişti?

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından Bahçeli’nin eski bir konuşmasını yayınladı. Bahçeli konuşmasında Erdoğan için, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin cumhurbaşkanı olmuştur, milletin cumhurbaşkanı olamamıştır. Mesela benim cumhurbaşkanım değildir. MHP’nin cumhurbaşkanı değildir. Çünkü bir parti üzerine çalışıyor. Sayın Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

“MHP’liler kendi arşivlerini bir gözden geçirsin!”

Özel, bu videoyu “Cumhurbaşkanına sözde diyenleri demokrasi dışı olmakla, tarihin çöplüğüne göndermekle itham edenlere cevap yere göğe koyamadıkları ittifak ortakları Devlet Bahçeli’den gelsin. Bugün bizlerin eleştirilerine tahammül göstermeyen MHP’liler kendi arşivlerini bir gözden geçirsin!” ifadeleriyle paylaştı. 

“Vallahi de deriz, billahi de deriz”

Halk TV’de Şirin Payzın, Kadri Gürsel ve Emin Çapa’nın “Sözüm Var” programına online katılan Özel, konuyla ilgili ayrıca şunu söyledi: “Televizyona çıkıp bize her türlü hakareti edecek, biz alınmayacağız; biz ona ‘Sözde’ deyince 1 milyonluk dava açacak… Vallahi de deriz, billahi de deriz!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)