Son Dakika Haberler

“Şule Çet intihar etmemiştir” raporu veren Prof. Dr. Taner, evinde ölü bulundu 

“Şule Çet intihar etmemiştir” raporu veren Prof. Dr. Taner, evinde ölü bulundu 
Okunma : Yorum Yap

Şule Çet davasında bilirkişi olarak yer alan ve “Şule Çet intihar etmemiştir” raporu veren 49 yaşındaki Prof. Dr. Mustafa Ender Taner, evinde ölü bulundu…


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda görev yapan Prof. Dr. Mustafa Ender Taner evinde ölü bulundu.

Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanı da olan Prof. Dr. Taner, Şule Çet davasındaki raporda bilirkişi olarak yer almış ve Şule Çet’in intihar etmediği yönünde rapor vermişti.

Taner, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki evinde ölü bulundu.

49 yaşındaki Taner’in kesin ölüm sebebi otopsi sonucu belirlenecek.


Şule Çet cinayeti…


23 yaşındaki Şule Çet, 2018’in Mayıs ayında Ankara’nın en lüks plazalardan birinin 20. katından düşerek öldü. 34 yaşındaki Çağatay Aksu’nun yanında asistan olarak çalışan Şule Çet’in son mesajı “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor” oldu.

ŞULE ÇET KİMDİR?


Şule Çet, 23 yaşındaydı. Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı bölümü 2. sınıf öğrencisiydi. Eğitim masraflarının bir bölümünü karşılamak için Çağatay Aksu’nun da ortak olduğu işyerinde yarı zamanlı çalışmaya başladı. İşyerine sonradan ortak olan kişi, Çet’in işine son verdi. Aynı zamanda asistanlığını da yaptığı Çağatay Aksu ise Çet’i arayarak, “Yeni ortağımızla konuşuruz, yeniden işe dönersin, ofiste buluşup, konuşuruz” diyerek 28 Mayıs tarihine randevu verdi. Çağatay Aksu ile Şule Çet, o gün Çankaya’daki bir plazanın 20. katındaki ofiste buluştu. Sabah saat 04.00 sıralarında ise Çet, 20. kattan düşerek öldü.

ŞULE ÇET’E TECAVÜZ EDİP İNTİHAR SÜSÜ VERMİŞ!


Şule Çet’in öldürüldüğü mü yoksa intihar mı ettiği sorularının ardından, Çet’in tecavüz edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Genç kızın ölümünde şüpheli bulunan Berk Akand ve Çağatay Aksu hakkında çıkarılan gerekçeli kararda ise kan donduran detaylar vardı.

ŞULE ÇET CİNAYETİ NASIL OLDU?


Üniversite öğrencisi Şule Çet’in tecavüz edilerek öldürülmesine ilişkin, Çağatay Aksu’nun müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’ın ise 18 yıl 9 ay hapis cezası aldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı. Dosyada yer alan raporlar ve Şule Çet’in arkadaşına gönderdiği ‘off analog’ mesajının “Anal yoldan cinsel saldırı dışında başkaca bir anlama gelmediği delillerle sabit olduğu” vurgusunu yapan mahkeme, Şule Çet’in, Çağatay Aksu’nun nitelikli cinsel saldırısına uğradığını sabit gördüğünü kararında belirtti. Kararda, Çet’in tecavüz eylemine sert tepki göstererek, saçlarını yolduğu, Aksu ile tartıştığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Çağatay Aksu’nun şikayet edileceğini ve zor durumda kalacağını düşünerek maktuleyi darp ettiği, boğazını sıkması nedeniyle ölen veya şuurunu kaybedip bayılmış olan maktulenin öldüğünü düşünerek, intihar görüntüsü vermek için binanın 20. katındaki ofisin penceresinden aşağı atmak suretiyle, işlediği cinsel saldırı suçunu gizleme ve delilleri ortadan kaldırmak amacıyla nitelikli kasten öldürme, nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını işlemiştir.”

“Aksu’nun delilleri yok ettikten sonra ofisin penceresinden, 03.50 sıralarında maktuleyi aşağı attığı sabittir. Berk Akand’ın beyanına göre, ofisten çıkmadan kısa süre önce Aksu tarafından kullandıkları bardakların yıkanmış olmasıyla da delillerin yok edildiği kanaatine varılmıştır.”

Berk Akand’ın, Aksu’nun, Çet’e yönelik cinsel saldırı, darp ve aşağı atma eylemlerini gördüğü halde engel olmadığı belirtilerek, “Aksu’nun yanında yer alarak, onu cesaretlendirerek eylemini kolaylaştırmak suretiyle, Çet’in direncinin kırılmasını sağlamış, Aksu’nun nitelikli cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve nitelikli kasten adam öldürme suçlarına yardım eden sıfatıyla katıldığının tüm dosya kapsamı delillerle sabit olduğu anlaşılmıştır” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)