Son Dakika Haberler

Soylu, tır şoförüyle ilgili konuştu: “Gariban olup olmadığına ben bakarım”

Soylu, tır şoförüyle ilgili konuştu: “Gariban olup olmadığına ben bakarım”
Okunma : Yorum Yap

Soylu, tır şoförüyle ilgili konuştu: “Gariban olup olmadığına ben bakarım”


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Evde Kal’ çağrılarına “düzen eleştirisi” yaparak karşılık veren TIR şoförü Malik Yılmaz’ın gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Evde Kal’ çağrılarına ‘İşçiyim, TIR şoförüyüm, çalışmasam ekmek yok’ diyerek tepki gösterdiği için gözaltına alınan TIR şoförü Malik Yılmaz hakkında açıklama yaptı.


Soylu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yani gariban olup olmadığına, arkasında bir niyet olup olmadığına ben bakarım. Ama burada milletimizi tahrik edecek ve sürekli olarak buradan hem devletin yaptıklarını hem milletin evde gösterdiği sabra, tahammüle bu birlikteliğe sıkıntı düşürebilecek bir paylaşım yapmanın veya bu şekilde meseleyi karıştırmanın bir anlamı olduğunu ben şahsen düşünmüyorum. Herkes zorluk çekiyor, herkes evde. Elbetteki bu ülke, sosyal devletiz biz, kimseyi aç açıkta bırakmayız.”


Akademisyen Can Kakışım Anayasa’nın 26. maddesine dikkat çekti


Akademisyen Can Kakışım, Süleyman Soylu’nun bu açıklamalarına Anayasa’nın 26. maddesiyle tepki gösterdi. Kakışım, Malik Yılmaz’ın sözlerinin Anayasa’nın 26. maddesine göre ‘düşünceyi yayma özgürlüğü’ kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini ve ortada bir suç olmadığını belirtti.


Kakışım, “Adamın söylediklerinde ne gibi bir suç unsuru vardı? Anayasanın 26. Maddesi herkesin düşüncesini yayma özgürlüğünü öngörür. Bakan bey bir de açıklama videosu çekmiş, şaka gibi. Videoda açıklama falan yok tabii ki. Olamaz da zaten, çünkü bu yapılanın herhangi bir açıklaması yok.” dedi.

İşte Süleyman Soylu’nun o açıklaması:

TIKLAYIN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)