Sultangazi'de polisin ateş açtığı araçta ölen 2 gencin elindeki silah değil 'saz'mış. - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Sultangazi’de polisin ateş açtığı araçta ölen 2 gencin elindeki silah değil ‘saz’mış.

Sultangazi’de polisin ateş açtığı araçta ölen 2 gencin elindeki silah değil ‘saz’mış.
Okunma : Yorum Yap

Sultangazi’de polisin ateş açtığı araçta ölen 2 gencin elindeki silah değil ‘saz’mış.

Gazi Mahallesi’nde polisin ‘Dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle araca açılan ateş sonucu iki gencin hayatını kaybetmesine ilişkin hazırlanan tutanakta polisin ‘gördüğünü’ söylediği silahın ön koltukta oturan kişinin ‘sazı’ olduğu ortaya çıktı.

İstanbu’un Sultangazi ilçesinde polis şüphelendiği bir aracı durdurmak istemiş, aracın durmaması üzerine ateş açılmıştı. Araçta bulunan beş kişiden Oğuzhan Erkul ve Barış Kerem hayatını kaybetmişti. Olaydan yara almadan kurtulan 17 yaşındaki B.K. da gözaltına alınarak Sultangazi Polis Merkezi’ne götürülmüştü.

 

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, hazırlanan tutanakta, polisin aracın ön koltuğunda oturan kişinin kucağında uzun namlulu silah görmesi üzerine arkadaşlarını uyardığı ifade edildi. Araçtakiler aniden gaza basarak, aracı polislerin üzerine sürünce polisler önce havaya sonra aracın sol arka yanına ateş etti. Bu sırada araçtan birkaç el silah sesi duyulması üzerine de aracın lastiklerine ateş edildi.

 

‘Silah değil saz vardı’

Araçtan sağ kurtulan gençlerden biri ise, ön koltukta kendisinin oturduğunu söyleyerek kucağında saz olduğu belirtti: “Ben silah sesini duyunca saz ile birlikte koltuğun önüne doğru eğildim” dedi.

 

Araçta silah bulunmadı.

Buna karşılık, gençlerin kullandığı araçta 26 kurşun deliği olduğu belirlendi. Olay yerinde 35 mermi kovanı ve bir mermi çekirdeği ile beş de biber gazı kovanı bulundu. Park girişini gösteren kameranın aylarca önce zarar gördüğü, elektrik direğindeki kameranın ise bozulduğu anlaşıldı.

İki polis aracından birinde kamera olmadığı belirlenirken, zırhlı aracın kamerasına el kondu.

 

Olayda, Oğuzhan Erkul ve Barış Kerem adlı gençler hayatını kaybetmişti. Gençlerin cenazesini memleketlerine göndermek üzere toplanan kalabalığa da polis gaz sıkarak saldırmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: