Son Dakika Haberler

Sur: “Genç gazeteci, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüze uğradı”

Sur: “Genç gazeteci, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüze uğradı”
Okunma : Yorum Yap

Sedat Sur: “Genç gazeteci, Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüze uğradı, şikayetçi olduktan sonra evinde ölü bulundu”

Yeldana Kaharman adlı genç kadının, Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüze uğradığı ve kadının bir gün sonra evinde ölü bulunduğu iddia edildi.

Elazığ’da evinde ölü bulunun 21 yaşındaki Kırgızistan uyruklu gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümü hakkında gazeteci Sedat Sur vahim iddialar dile getirdi. Sur, Kaharman’ın eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu, AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından cinsel saldırıya uğradığını ileri sürdü.

Elazığ’da 28 Mart 2019’da evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Kırgızistan uyruklu gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümü kayıtlara ‘intihar’ olarak geçmişti. Kaharman’ın ölümüyle ilgili ortaya çok ciddi bir iddia atıldı. Gazeteci Sedat Sur’un iddiasına göre Kaharman’a, ölmeden bir gün önce Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüz edildi. Kaharman’ın bu olayı jandarmaya da bildirdiği ancak Tolga Ağar’ın, Mehmet Ağar tarafından bölgeden helikopterle çıkarıldığı öne sürüldü.

Elazığ’da yayın yapan Kanal 23’te ‘Maksat Gezmek’ programının sunucusu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yeldana Kaharman, 29 Mart 2019’da evinde ölü bulundu. Kaharman’ın ölümü kayıtlara ‘intihar’ olarak geçti.

Gazeteci Sedat Sur, Kaharman’ın ölümüyle ilgili Twitter hesabından çarpıcı iddialarda bulunduğu bir dizi paylaşımda bulundu.

Sur’un iddialarını sıraladığı paylaşımlar şöyle:

“Eski İçişleri Bakanı, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüz edildikten bir gün sonra evinde ölü bulundu.

-Ağar oğlunu helikopterle aldırdı.

-Olay kayıtlara “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçti.

Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman, Elazığ’da Kanal 23 TV’de çalışıyordu.

İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Yeldana, 27 Mart 2018 tarihinde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından röportaj bahanesiyle Dersim/Pertek ilçesine çağırıldı.

Ağar’ın oğlu burada Yeldana’ya tecavüz ediyor. Yeldana, yarı çıplak halde kaçarak Pertek Jandarma Karakolu’na sığınıyor.

Yeldana, karakolda iken Mehmet Ağar’a haber veriliyor. Ağar, oğlunu helikopter göndererek bölgeden çıkartıyor.

Yeldana da eve gönderiliyor. Bir gün sonra Yeldana evinde ölü bulunuyor.

Olay haberlerde “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçiyor.

Elazığ’da yaşayan herkes bu olayı bu şekilde biliyor ancak devletin korkusundan kimse konuşmuyor.

Not: Sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle yazdım.”

ÇALIŞTIĞI KANAL ‘ŞÜPHELİ ÖLÜM’ DEMİŞTİ

Kaharman’ın çalıştığı televizyon kanalı, olayın ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘şüpheli ölüm’ ifadelerini kullanmıştı.

Kanal 23’ten yapılan açıklama şöyleydi:

“Gittiği her yerde sempatikliğiyle, kendine has tavırlarıyla, konuşmasıyla 7’den 70’i kahkaya boğan Yeldana Kaharman bu sabah evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)