Son Dakika Haberler

Süt toplama merkezinde ‘Süt banyosuna’ tepki yağdı

Süt toplama merkezinde ‘Süt banyosuna’ tepki yağdı
Okunma : Yorum Yap

Süt toplama merkezinde ‘Süt banyosu’ sonrası para cezası, faaliyetten men, suç duyurusu…

Konya’daki süt toplama merkezinde çalışan bir kişi, işletmede ‘süt banyosu’ yaptığına dair görüntüleri Tiktok’ta yayınladı. Görüntülerin hızla internette yayılmasının ardından çalışan şahıs kovuldu, bakanlık devreye girdi.

Uğur Turgut isimli çalışan, sosyal medya platformu TikTok’taki hesabında, Konya’daki Benefit Hayvancılık’a ait süt toplama merkezinde bir teknede ‘süt banyosu’ yaptığını gösteren video paylaştı. Turgut, tepki çekince videoyu sildi. Videonun gündem olmasının ardından, Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘halk sağlığı ve gıda güvenliği’nin hiçe saydığını belirterek olay yerine ekip gönderdi. Benefit Hayvancılık da Facebook’taki açıklamasında videoyu çeken kişinin işten atıldığını ve yasal işlem başlatıldığını belirterek, ‘temel hedefin itibarsızlaştırma olduğunu’ savundu. İşletmeye giden Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin, denetimlerin ardından işyerinin faaliyetine son verildiğini belirterek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımız denetimlerini yaptılar. İnsan sağlığını riske atan durumlardan dolayı faaliyetten men edilen firmaya, 13 bin 934 lira idari para cezası uygulandı. Aynı zamanda Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız. Var olan sütlerin imhasını ve işletme belgesinin iptalini de gerçekleştireceğiz.”

Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de kontrollerin ardından işyerini mühürledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)