Son Dakika Haberler

Suudi Arabistan, Koronavirüs sebebiyle Türkiye’ye çift yönlü seyahat yasağı koydu

Suudi Arabistan, Koronavirüs sebebiyle Türkiye’ye çift yönlü seyahat yasağı koydu
Okunma : Yorum Yap

Suudi Arabistan, Koronavirüs sebebiyle Türkiye’ye çift yönlü seyahat yasağı koydu …

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında aralarında Türkiye’nin de olduğu 5 ülkeye çift yönlü seyahati durdurdu.

Ülkenin resmi haber ajansı SPA’da yer alan habere göre, hükümet, vatandaşların ve ülkede ikamet eden yabancıların; Umman, Fransa, Almanya, İspanya ve Türkiye’ye çift yönlü seyahatlerinin durdurulması yönünde karar aldı.

Kararda ayrıca bu ülkelerden gelenlerin ya da son 14 gün orada bulunanların da Suudi Arabistan’a girişinin geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

Ülke, daha önce de Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Bahreyn, Lübnan, Suriye, Güney Kore, Mısır, İtalya ve Irak’la uçak ve gemi seferlerini askıya almıştı. Gerekli önlemler alınması koşuluyla tahliye, kargo ve ticaret seferlerinin bu kısıtlamanın dışında tutulduğu belirtilmişti. 

SPA’nın haberine göre, Bakanlık, cuma hutbelerinin 15 dakika ile sınırlandırılması, her namaz vaktinde ezan ile kamet arasının 10 dakikaya düşürülmesi gibi camilere yönelik önlemler de aldı. Ayrıca camilerde; ramazan ayında itikafa kalınmaması, iftarların yapılmaması, su sebillerinin yanında kullanılmış bardak bırakılmaması, yiyecek ve hurma bulundurulmamasına karar verildi.

Kaynak: Sputnik

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)