Son Dakika Haberler

Suudi Arabistan, Müslüman Kardeşler’i ‘terörist’ ilan etti

Suudi Arabistan, Müslüman Kardeşler’i ‘terörist’ ilan etti
Okunma : Yorum Yap

Suudi Arabistan, Müslüman Kardeşler’i ‘terörist’ ilan etti: Sapkın, şiddet yanlısı terörist bir grup…

Suudi Arabistan Yüksek Alimler Konseyi, İhvan (Müslüman Kardeşler) teşkilatını terör örgütü olarak tanımladı. Konsey, Müslüman Kardeşler’le ilgili ağır ifadeler kullandı.

Suudi Arabistan’ın en üst düzey ve yetkili kurumsal dini yapılanması olan Heyetu’l Kibaru’l Ulema (Büyük Alimler Heyeti) Mısır merkezli Müslüman Kardeşler (İhvan) teşkilatını sapkın ve şiddet yanlısı bir “terör örgütü” olarak tanımladı. Heyet tarafından yayınlanan bildiride İhvan’a yönelik ağır ifadeler kullanıldı. Konsey, İhvan’ın İslam çizgisini temsil etmediğini, İslam’ın değerlerini kendi menfaatleri için kullandığını ve terör örgütü oldukları belirtti.

Bildiride şunlar kaydedildi:

“İhvan Müslimin, İslam çizgisinden uzak, İslam’ı temsil etmeyen bir terör örgütüdür. Partizan hedefleri doğrultusunda İslam’a muhalif hareket etmektedir. İhvan terör örgütü, din kisvesi altında; bölmeyi, parçalamayı, kaos çıkarmayı, şiddet ve terörü teşvik etmektedir. İhvan terör örgütünün tarihi, kaos ve isyanlarla doludur.. Bu örgütün içinden, radikal, aşırılık yanlısı terör grupları ortaya çıkmıştır. Herkes bu örgüte karşı dikkatli olmalı, bu örgüte inanıp iltihak etmemeli ve sempati duymamalıdır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)