Son Dakika Haberler

Tacizci şeyhin AKP ile yakınlığını kanıtlayan tüm videolar temizlendi

Tacizci şeyhin AKP ile yakınlığını kanıtlayan tüm videolar temizlendi
Okunma : Yorum Yap

Tacizci şeyhin AKP ile yakınlığını kanıtlayan tüm videolar temizlendi


Tacizci şeyhin, 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konulmasının ardından tarikatta temizlik başladı. Tarikatın AKP ile yakınlığına dair ne varsa siliniyor. Tarikatın yayın kanalı Nurani TV’nin AKP’ye oy çağrısı yaptığı Youtube’daki videoları bir bir silinirken internet sitesi de kapatıldı.


Fatih Nurullah lakaplı Uşşaki tarikatı şeyhi Eyüp Fatih Şağban’ın videoları siliniyor.

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Fatih Nurullah lakaplı Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban’ın tarikatın YouTube hesabındaki videoları temizlendi. Sözcü’den Hakan Kaya’nın haberine göre; daha önceden çok sayıda videonun bulunduğu kanalda sadece zikir görüntülerinin olduğu iki video kaldı. Silinen videolar arasında Nurullah’ın Atatürk karşıtı yazar Kadir Mısıroğlu (Fesli Kadir) ile görüntüleri, 2015’te Ankara’daki bir açılış töreninde devlet protokolünde ağırlandığı görüntüler, AKP’li eski bakanlarla görüntüler, 7 Haziran seçimlerinde müritlerine, AKP’ye oy vermeleri yönünde tehditvari yönlendirmede bulunduğu konuşma görüntüleri de yer alıyor.

Yeni ayrıntılar çıktı


48 yıla kadar hapsi istenen Nurullah’ın istismar ettiğini kızın halasına da olayı kapatmak için 10 bin lira teklif ettiği ortaya çıktı. İktidara yakın Yeni Şafak gazetesi de dün Nurullah’ın Ankara, İstanbul, Çorum ve Sakarya’da milyonlarca liralık araziye ve binalara sahip olduğunu yazdı. Haberde, Fatih Nurullah’ın Uşşaki tarikatından kovulduğu, sahte imzalı icazet belgesi hazırlayarak cemaati kandırdığı ileri sürüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)