Son Dakika Haberler

Tarkan’dan İkizdere isyanı: Bir durun! Yeter artık…

Tarkan’dan İkizdere isyanı: Bir durun! Yeter artık…
Okunma : Yorum Yap

Tarkan’dan İkizdere isyanı: Bir durun! Yeter artık…

“Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bi durun artık! Yeter!”

Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin mücadelesi devam ederken yöre halkına sanatçılardan da destek geldi. Megastar Tarkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım” ifadelerini kullandı.

Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde jandarma korumasındaki iş makineleri çalışmaya başladı. Projeye karşı çıkan halka sanat dünyasından da destek geldi.

“İÇİM YANIYOR BENİM DE”

Tarkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

*Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım.

*Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bi durun artık! Yeter!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)