Son Dakika Haberler

‘Ölüm ve tecavüz listesi’ yayınlamadı! ‘Karılarınızı, kızlarınızı nasıl koruyacaksınız’ demedi! Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı

‘Ölüm ve tecavüz listesi’ yayınlamadı! ‘Karılarınızı, kızlarınızı nasıl koruyacaksınız’ demedi! Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı
Okunma : Yorum Yap

‘Ölüm ve tecavüz listesi’ yayınlamadı!

‘Karılarınızı, kızlarınızı nasıl koruyacaksınız’ demedi!

Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı!

Fatih Tezcan’ın, Sevda Noyan’ın katliam tehditlerine, ölüm listesi itiraflarına kulak tıkayan, “etik ve milli” hesaplardan yapılan tecavüz tehditlerine göz yuman iktidar ve onun güvenlik güçleri, muhalif tavrıyla tanınan Taylan Kulaçoğlu’nu attığı tweetten sonra gözaltına aldı.
İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah’ta yer verilen “Türkiye’de kargaşa çıkarmak istiyorlar” başlıklı yazıyla hedef gösterilen muhalif isim Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı. Kulaçoğlu gözaltına alındığını 16:20 sularında Twitter hesabı üzerinden duyurdu.Kulaçoğlu’nun gözaltına alınmadan önce son paylaşımı “1 kişi tok #MilyonlarAç!” oldu.Sosyal medyada gözaltı olayına “#TaylanKulaçoğluYalnızDeğildir” etiketiyle tepkiler sürüyor.

Hakan Gülseven de gözaltına alındı

Kulaçoğlu’nun ardından Gazete RED yazarı Hakan Gülseven de gözaltına alındığını duyurdu.

Yandaş Sabah gazetesi hedef göstermişti

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sabah’ta, Damla Kaya imzasıyla yayımlanan yazı ile Taylan Kulaçoğlu hedef gösterildi.Yazıda, Kulaçoğlu’nun parçası olduğu ‘İsimsizler Hareketi’ isimli muhalif profilin terör örgütlerine politik destek verdiği iddia edilmişti. Damla Kaya, “Terör örgütü DHKP-C’yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu ismindeki kişi ‘İsimsizler Hareketi’ adı altında Twitter’da bir hesap açtı. 2016 yılında Redhack’dan gözaltına alınan Kulaçoğlu, İsimsizler Hareketi adı altında ayrıca 30 Nisan 2020 tarihinde Telegram’da da bir kanal açarak örgütleme faaliyetini başlattı” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)