Son Dakika Haberler

Saray’ın gölgesi ‘badem bıyıklılar’ kervanına katılan Feyzioğlu’nu kurtaramadı: TBB Başkanı Erinç Sağkan oldu

Saray’ın gölgesi ‘badem bıyıklılar’ kervanına katılan Feyzioğlu’nu kurtaramadı: TBB Başkanı Erinç Sağkan oldu
Okunma : Yorum Yap

Saray’ın gölgesi ‘badem bıyıklılar’ kervanına katılan Feyzioğlu’nu kurtaramadı: TBB Başkanı Erinç Sağkan oldu…

TÜRKİYE Barolar Birliği’nin (TBB) 36’ncı Olağan Genel Kurulu’nda 348 delege oy kullandı. TBB’nin başkanlık yarışını Erinç Sağkan kazandı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) bugün Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 36. Genel Kurulu ile 9’uncu başkanını seçti. Erinç Sağkan’ın ve iktidara yakınlaşarak eleştirilerin hedefi olan Metin Feyzioğlu’nun aday olduğu seçimde, TBB’nin yeni başkanı Erinç Sağkan oldu. Seçimdeki bir diğer aday ise Mardin Barosu avukatlarından Medeni Ayhan’dı.

348 delegenin oy kullandığı seçimde oy verme işlemi saat 9.00’da başlayıp 17.00’ye kadar sürdü. Kesin olmayan sonuçlara göre Erinç Sağkan, TBB’nin yeni başkanı oldu. Sağkan 181 oy alırken, Feyzioğlu’nun oyu 156’da kaldı.

Erinç Sağkan, bağlandığı canlı yayında seçim süreci ve sonuçları ile ilgili “Pandemi gerekçe gösterilerek hukuksuz bir şekilde uzatılan bir seçim sürecinin sonunda bugün itibariyle genel kurulumuzu gerçekleştirebildik. Bugün itibariyle bu değişim Türkiye Barolar Birliği’nde başlamıştır. Dün aslında yapılan genel kurulun ilk gününde kamuoyunun talebini o genel kurul çok net olarak yansıtmıştı. Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın çok büyük sorunlarının olduğu bir süreçte 150 bin avukatının ve 81 baronun örgütlü gücüyle mücadele edecek bir Türkiye Barolar Birliği istediklerini ifade ettiler. Ama aynı zamanda bu mücadeleyi verirken insan hakları mücadelesini, hukukun üstünlüğü mücadelesini adil yargılanma hakkı başta olmak üzere en temel hukuk prensiplerini önceleyen bir Türkiye Barolar Birliği isteklerini de ilettiler. O nedenle bugün itibariyle bu değişim Türkiye Barolar Birliği’nde başlamıştır.” ifadelerini kullandı.

Erinç Sağkan’ın listesinde şu isimler yer alıyor:

*Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, *Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez *Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, *Aksaray Barosu Başkanı Ramazan Erhan Toprak, *Kırklareli Barosu Başkanı Turgay Hınız, *Eski Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, *Eski Muş Barosu Başkanı Abdulbaki Çelebi, *Şırnak Barosu delegesi Ali Bayram, *Ankara Barosu delegesi İsmail Cumhur Bozkurt

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)