Son Dakika Haberler

TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ değerlendirmesi: Yıldızlara erişmemizi sağlayacak bir plan!

TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ değerlendirmesi: Yıldızlara erişmemizi sağlayacak bir plan!
Okunma : Yorum Yap

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Feyzioğlu’ndan ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ değerlendirmesi: Yıldızlara erişmemizi sağlayacak bir plan!


-Erdoğan’ın, Anayasa’da yer alan ancak uygulanmayan maddeleri ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ olarak duyurmasının ardından TBB Başkanı Feyzioğlu bu planı “Yıldızlara erişmemizi sağlayacak bir plan!” olarak yorumladı.TBB Başkanı Feyzioğlu, İnsan Hakları Eylem Planı’nı, yıldızları tarif eden değil, yıldızlara erişmeyi sağlayacak bir plan ve yol haritası olarak değerlendirdi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı’nı değerlendirdi. Planın hazırlanmasında emeği geçenlere ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e teşekkür eden Feyzioğlu, eylem planının üzerinde 2 yıl çalışıldığını anımsattı. Avukatların da planın hazırlık sürecinde görüşlerini aktardığını hatırlatan Feyzioğlu, planın olgunlaşmasına katkı sunduklarını bildirdi.

Feyzioğlu, eylem planında öngörülen düzenlemelerin vatandaşların hayatına dokunduğunu söyledi.

AA’nın haberine göre; Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, “İnsan Hakları Eylem Planı, sokaktaki insanımıza, hane halkına dokunuyor. Yıldızları tarif eden bir eylem planı değil, o yıldızlara erişmemizi sağlayacak bir eylem planı. Ciddi bir yol haritası” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)