Son Dakika Haberler

Teravih namazı bahane, gericilik şahane! Furkan Vakfı, ‘Komünizme ölüm’ sloganıyla namaza durdu

Teravih namazı bahane, gericilik şahane! Furkan Vakfı, ‘Komünizme ölüm’ sloganıyla namaza durdu
Okunma : Yorum Yap

Teravih namazı bahane, gericilik şahane!

Furkan Vakfı, ‘Komünizme ölüm’ sloganıyla namaza durdu. Yasağa rağmen teravih namazı kılmak isteyen Furkan Vakfı’na polis müdahale etti, 40 gözaltı ve yaralılar var

Coronavirüs tedbirleri kapsamında toplu namaz kılma yasağına rağmen Adana Merkez Camisi’nde teravih namazı kılmak isteyen Furkan Vakfı üyelerine polis müdahale etti. Müdahale sonrasında yaralıların olduğu görüldü.

Alparslan Kuytul’un lideri olduğu gerici Furkan Vakfı üyeleri, tartışmalara neden olan İzmir’de cami hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ marşının çalınması olayını bahane ederek Adana’da provokasyona kalkıştı.

‘Komünizme ölüm’, ‘Mao’nun Çin’i olmak istemiyoruz’, ‘Namaza engel olamazsınız’, ‘Komünist polis istemiyoruz’ sloganları atarak yürüyüşe geçtiği görülen şeriatçı grup, Kuytul’un çağrısı üzerine koronavirüs salgınına rağmen camilerin ibadete açılmasını talep etti. Grup üyeleri yaptıkları açıklamada Diyanet İşleri Başkanlığı’nı ‘islam ve müslüman düşmanı’ ilan etti. Polis gruba müdahale ederek 40 kişiyi gözaltına aldı.

Adana Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve 43 kişiyle beraber yargılanan Alparslan Kuytul hakkında ‘Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek isteyerek yardım etme’ ve ‘Silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası isteniyordu. Kuytul’un 15 ve 16 yaşındaki iki kızı hakkında, Kuytul’un serbest bırakılması için yapılan yürüyüşe katıldıkları için dava açılmıştı. Kuytul hakkında 5 Aralık’ta Adana’da görülen 5. duruşmada tahliye kararı verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)