Son Dakika Haberler

Terkoğlu, “Kartal İmam Hatip’in hikmeti ne?” sorusuna yanıt verdi

Terkoğlu, “Kartal İmam Hatip’in hikmeti ne?” sorusuna yanıt verdi
Okunma : Yorum Yap

Terkoğlu “Kartal İmam Hatip’in hikmeti ne?” sorusuna yanıt verdi…

Barış Terkoğlu: Devletin çok önemli kurumlarında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ağırlığı var…

Gazeteci Fatih Portakal’ın, Youtube’da hazırlayıp sunduğu ‘Medya Durumu’ programına katılan OdaTV Haber Müdürü, gazeteci Barış Terkoğlu “Kartal İmam Hatip’in hikmeti ne?” sorusuna yanıt verdi. Terkoğlu, “Devletin çok önemli kurumlarında Kartal Anadolu İmam Hatip ağırlığı var. Bu lise manevi bir merkez olmuş durumda. Devletin önemli kurumlarında bu okul etrafında oluşmuş bir network var” dedi.

“Bu tip oluşumlar devletin içinde var” diyen Terkoğlu, “Dizi sektörüne gidiyorsunuz bazı diziler, THY yöneticileri, Anadolu Ajansı, bürokrasi… Bütün bunlara gittiğinizde bu okul etrafında oluşmuş bir network görüyorsunuz. Bu tip oluşumlar devletin içinde var. Kartal İmam Hatip de bunlardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Terkoğlu, “Hatırlayın bir dönem Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi gibi liseler vardı. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da okuduğu lise. Sadece okuduğu değil bu lise bir manevi merkez de olmuş durumda. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi’nin olduğu gibi. Bu lise manevi bir merkez olmuş durumda” dedi.

Sadece THY’de, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu 80 kişi var

6 Kasım 2019 tarihine ait haberlere göre, sadece THY’de görev yapan 80 civarında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan’ın da mezunları arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden (AİHL) mezun olan yaklaşık 80 kişinin Türk Hava Yolları yönetiminde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)