Son Dakika Haberler

Tezkan, dışarıya ‘iyi ve kaliteli’, iç piyasaya ‘kötü ve ucuz’ maske verilmesinin sebebini açıkladı

Okunma : Yorum Yap

MEHMET TEZKAN: “DEVLETİN DAĞITTIĞI MASKE NEDEN TÜLBENT GİBİ, KALİTESİZ? AÇIKLIYORUM!”

Dışarıya ‘iyi ve kaliteli’, iç piyasaya ‘kötü ve ucuz’!


İktidar sağlığımızla oynuyor!


Koronavirüs salgını nedeniyle dışarı çıkarken ve özellikle market gibi kapalı ve kalabalık alanlara girerken maske kullanmak hayati önem taşıyor. Maske satışlarının yasaklandığı ve iktidar tarafından ücretsiz dağıtılacağı ifade edilen maskelerin vatandaşa ulaştırılması konusunda yetkililer başarılı olamadı. Vatandaş, iki aydır maskelerini almayı bekliyor. Öte yandan maskelerine ulaşabilen ‘şanslı’ vatandaşlar da gördükleri karşısında şaşkın. Birçok kişi kendilerine verilen paketlerden tülbent gibi incecik ve tel’siz maskelerin çıktığını söyleyerek bunları sosyal medyada paylaştı.

Gazeteci Mehmet Tezkan, iç piyasaya sunulan maskelerin neden yurt dışına gönderilen maskeler gibi kaliteli olmadığını açıkladı. Tezkan, bir video kaydı ile devletin maske üreticisine ihracatı ve iç piyasada satış yapmayı önce yasakladığını, sonra da “ne kadar ihraç ederse o kadarını hibe etme” şartıyla ihracat yasağını kaldırdığını hatırlatarak özetle şunları söyledi:

“Yani üretici bir tane maske üretip dışarıya satıyorsa, bir tane maskeyi iç piyasaya hibe ediyor. Bu nedenle dışarıya satılan kaliteli, içeriye hibe edilen kalitesiz ve tel’siz. Tülbent gibi ince.”


İzlemek için TIKLAYIN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)