Son Dakika Haberler

TGB’liler Las Tesis yapacak kadınları tehdit etti; kadınlar ‘hodri meydan’ dedi

TGB’liler Las Tesis yapacak kadınları tehdit etti; kadınlar ‘hodri meydan’ dedi
Okunma : Yorum Yap

Kadınlar TGB’lileri mor boyayla karşıladı!

TGB’liler Las Tesis yapacak kadınları tehdit etti; kadınlar ‘hodri meydan’ dedi…

Kadınlar, Ankara Üniversitesi’nde yapılacak olan Las Tesis danslı eylemden önce TGB’liler tarafından sosyal medya üzerinden tehdit edilmişti. Son yıllarda AKP ile birlikte davranan Vatan Partisi’ne bağlı TGB’liler, sosyal medya üzerinden yaptıkları ‘uyarıyı’ üniversitenin önünde eyleme taşıdılar. Ankara Üniversitesi kampüs girişinde toplanan yaklaşık 10 TGB’li kadın “Kiminle Dans Ettiğinizin Farkında mısınız” yazılı bir pankart açtı. Las Tesis eylemini destekleyen kadınlar, pankart açan TGB’li 10 kadına mor boya atarak tepki gösterdi.

TGB’liler yaptıkları açıklamada, “Ankara Üniversitesi’nde ‘Las Tesis’ dansı adı altında devlet düşmanlığı yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bu dansın derdi Türk kadınının sorununu çözmek değildir. Emperyalizmle mücadele eden devleti, polisi, yargıyı tecavüzcü ve katil ilan etmek; yüzlerce kadınımızı sokak ortasında öldüren PKK ve FETÖ ile dans etmektir” dediler. Mor boya eyleminin ardından sosyal medya hesabından değerlendirme yapan TGB’liler devlet düşmanlığının kadın düşmanlığı olduğunu savundu.

Üniversiteli kadınlar ise TGB’lilerin açıklamasına “Biz kiminle dans ettiğimizi çok iyi biliyoruz. Faşist, kadın düşmanı TGB’nin kadınların dansını hedef alan açıklamasına mor boyalarla karşılık veren kadınlar olarak kadın düşmanlığına inat her yerde mor boyalarımızla dans etmeye devam edeceğiz. #LasTesis” diyerek yanıt verdi. Diğer yandan, üniversiteli kadınlar tüm kadınları 25 Aralık’ta saat 13.00’da Siyasal Orta Kantini’nde yapacakları Las Tesis eylemine çağırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)