Son Dakika Haberler

The Washington Post editöründen ‘Ben aşılıyım’ reklamı yorumu: Neredeyse sömürge zihniyetini andırıyor

The Washington Post editöründen ‘Ben aşılıyım’ reklamı yorumu: Neredeyse sömürge zihniyetini andırıyor
Okunma : Yorum Yap

UTANCIMIZ TESCİLLENDİ!

✔The Washington Post editöründen ‘Keyfini çıkarın, ben aşılıyım’ reklamı yorumu: Neredeyse sömürge zihniyetini andırıyor 

Washington Post’un geçmişte İstanbul’da da görev yapan editörlerinden Vannesa H. Larson, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın  ‘Go Türkiye’ isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı tanıtım filminin “neredeyse sömürge zihniyeti andırdığını ifade etti”. 

Hazırlanan videoda turizm sektörü çalışanlarının “Keyfini çıkarın, ben aşılıyım” yazılı maskeler taktığı görülüyordu. 

Twitter üzerinden videoyu alıntılayarak paylaşımda bulunan Larson, “Keyfini çıkarın– Ben aşılıyım’ Türkiye için böyle bir turizm reklam kampanyası yapmak neredeyse sömürge zihniyetini andırıyor. Çünkü Türkiye’de yerel halk tam kapanma halinde ve ülkenin yüzde 13’ünden azı aşılandı” yazdı.

Larson daha sonra reklam videosunun silindiğine ancak hakkında birçok öfkeli yorum yazıldığına dikkat çekti.

Mustafa Hoş: Serdar Erener çekmiş

Gazeteci Mustafa Hoş, tepkiler nedeniyle kaldırılan reklamın büyük bir meblağ karşılığında Serdar Erener’e çektirildiğini söyledi. Hoş, “Reklam sektöründeki arkadaşlarla konuştum. Bu rezil reklamı onların iddiasına göre Alameti Farika ajansı çekmiş. Sahibi Serdar Erener. Yapımcı şirket de yadafilm. Turizm Bakanlığı’nın birçok işini bunlar yapıyormuş. Bu rezalete de büyük bir meblağ ödenmiş.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)