Son Dakika Haberler

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan ‘karantina süresi’ itirafı!

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan ‘karantina süresi’ itirafı!
Okunma : Yorum Yap

Patronlar istedi, işçiye “karantina süresi” kısaltıldı…

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan itiraf gibi paylaşım!

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs hastalarının yakın temaslılarında 14 gün olan karantina süresini 10 gün olarak güncellediğini açıkladı. Bu kararın ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan da açıklama geldi.

Hisarcıklıoğlu, sanayi işletmelerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yakın temaslıların karantina süresinin kısaltıldığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Kovid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.”

“YANLIŞ ANLAŞILMIŞ!”

Hisarcıklıoğlu’nun söz konusu paylaşımı kısa sürede Twitter kullanıcılarının tepkisini topladı. Hisarcıklıoğlu ise bir yanlış anlaşılma yaşandığını ifade ederek şunları söyledi: “Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Amerikan Hastalık Kontrol Önleme Merkezi ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan karantina süresi güncellemelerine Türkiye de uyum sağlamıştır. İş dünyasının talebi de bu yöndeydi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)