Son Dakika Haberler

Tokat Erbaa Belediyesi’nin yerel dille yaptığı ‘evde kal’ çağrısı gülümsetti: Gıldır gıcıh işler için sokağa çıkman

Tokat Erbaa Belediyesi’nin yerel dille yaptığı ‘evde kal’ çağrısı gülümsetti: Gıldır gıcıh işler için sokağa çıkman
Okunma : Yorum Yap

Tokat Erbaa Belediyesi’nin yerel dille yaptığı ‘evde kal’ çağrısı gülümsetti: Gıldır gıcıh işler için sokağa çıkman, meydanda ağleşmen


Tokat Erbaa Belediyesi Başkanı Ertuğrul Karagöl, insanların sokağa çıkmaması için bilboardlara yerel dille yazılmış afişler astı. Gelen tepkilerden memnuniyet duyan Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “Bu kadar beğeni alacağı hiç aklıma gelmemişti. Ciddi anlamda sosyal medyanın gündemine oturduk” dedi.

Tokat’ta Erbaa Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafeye uymaları ve sokağa çıkmamaları için billboardlara afişler astı. Bilboardlarda “Eccük daha sabır Erbaa”, “Meydanda ağleşmeyin”, “Gıldır gıcık işler için dışarı çıkmayın”, “Evde kal heğri, dip dibe sorutmayın” şeklinde yerel dille yapılmış uyarılar yer aldı.

Paylaşılan bilboardlara beğeni yağdı. Bu durumdan memnuniyet duyan Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “Bu kadar beğeni alacağı hiç aklıma gelmemişti. Ciddi anlamda sosyal medyanın gündemine oturduk” dedi.

Sanatçı Erdal Erzincan da Erbaa’daki afişleri sosyal medya hesabından “Tokat’tan aktaracaklarımız şimdilik bu kadar” notuyla paylaştı.

İşte söz konusu afişler:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)