Son Dakika Haberler

Trump: Başkan seçilemezsem Çin, ABD’nin sahibi olacak ve Çince öğrenmek zorunda kalacaksınız

Trump: Başkan seçilemezsem Çin, ABD’nin sahibi olacak ve Çince öğrenmek zorunda kalacaksınız
Okunma : Yorum Yap

Türkiye, bir ABD olamadı ama ABD, Türkiye oldu!


ABD Başkanı Trump: Başkan seçilemezsem Çin, ABD’nin sahibi olacak ve Çince öğrenmek zorunda kalacaksınız


ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimi için ABD halkını Çin’le ‘korkuttu’. Trump, seçimi kendisi değil de Demokrat Partili rakibi Joe Biden’ın kazanması durumunda ABD halkının Çince öğrenmek zorunda kalabileceğini iddia etti.

Bir radyo programına katılan Donald Trump, Demokrat rakibi Biden’ın Çin konusundaki tutumunu eleştirdi. Çin’in ABD’nin “sahibi” olabileceğini öne süren Trump, “Seçimleri ben kazanamazsam Çin ABD’nin sahibi olacak. Sonra da ABD’liler Çince konuşmayı öğrenmek zorunda kalacak” dedi.

‘Korona olmasa Washington bile beni yenmekte zorlanırdı’


Korona virüsü (Covid-19) salgınından önce Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yakın ilişkisi olduğunu belirten Trump, “Bizim ilişkimiz artık çok iyi değil, çünkü Covid-19 konusunda gerekeni yapmadılar” diye konuştu. Şi Cinping’le uzun süredir görüşmediğini dile getiren Trump, Çin’de ortaya çıkan virüsün kendisinin siyasi duruşunu da etkilediğini vurguladı. Trump, “Çin vebası (Covid-19) bizim ülkemize gelmeden önce bence George Washington bile seçimlerde beni yenmekte zorluk yaşardı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)