Son Dakika Haberler

TTB, “ışık açıp kapama” eylemi için destek çağrısı yaptı

TTB, “ışık açıp kapama” eylemi için destek çağrısı yaptı
Okunma : Yorum Yap

5 gün boyunca, saat tam 21.00’da, 1 dakika…


Türk Tabipleri Birliği, “ışık açıp kapama” eylemi için destek çağrısı yaptı


TTB’den “ışık açıp kapama” eylemi için çağrı yapıldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), sağlık çalışanlarının ölümlerinin artmasına ve Koronavirüs’ün meslek hastalığı sayılması talebine dikkat çekmek için bugünden itibaren 5 gün süreyle “ışık açama kapama” eylemi yapacak.

“Sağlık çalışanları tükendikçe karanlık çöküyor” adlı çağrıda 11 Kasım-15 Kasım tarihleri arasında her akşam 21.00’da 1 dakika boyunca ışıkları açıp kapama eylemine destek istendi.

TTB’nin yaptığı paylaşım şöyle:

“Hükümetin salgına karşı etkili bir mücadele yürütmemesi nedeniyle sağlık çalışanları olarak tükendik! ‘Sağlık çalışanları tükendikçe karanlık çöküyor’. Bu gidişata DUR demek için 11-15 Kasım tarihleri arasında her akşam saat 21:00de 1 dakika boyunca ışıklarımızı açıp kapatıyoruz.”

Paylaşımda yer alan videoda ise şu cümleler yer aldı:

“Sağlık çalışanları tükendikçe karanlık çöküyor. Salgın tüm yıkıcı etkisi ile devam ediyor. Her gün bir meslektaşımızı COVID-19 nedeniyle kaybediyoruz. Tükenmeden, ölmeden, emeğimizin hakkını alarak çalışabileceğimiz bir sağlık ortamı için 11 Kasım-15 Kasım tarihleri arasında her akşam 21.00’da ışıklarımızı açıp kapatıyoruz. COVID-19 meslek hastalığı kabul edilsin. #Yönetemiyorsunuz #Tükeniyoruz #Ölüyoruz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)