Son Dakika Haberler

TTB, Koronavirüs ile mücadele konusunda bilgi verdi

TTB, Koronavirüs ile mücadele konusunda bilgi verdi
Okunma : Yorum Yap

TTB, Koronavirüs ile mücadele konusunda bilgi verdi …

Türk Tabipleri Birliği (TTB), koronavirüs ile ilgili son gelişmeleri değerlendirip, yurttaşların alabilecekleri önlemleri sıraladı.

“Yeni koronavirüs hastalığı ile mücadelede bilim rehber, güven duygusunun korunması öncelik olmalıdır” dedi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Koronavirüs (Covid-19) İzleme Grubu, virüsle ilgili son gelişmeler ışığında Türkiye’deki durumu değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. TTB Merkez Konsey binasında gerçekleşen toplantıda koronavirüs ile ilgili en çok merak edilen sorulara yanıt verildi.

Toplantıya, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Halk Sağlığı Uzmanları Derneği üyesi (HASUDER) Prof. Dr. Sarp Üner, Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği üyesi (KLİMİK) Prof. Dr. Özlem Azalp, TTB Halk Sağlığı Kolu üyesi Doç. Dr. Cavit Işık Yavuz, TTB Merkez Konsey Üyesi (MYK) Ayfer Horasan katıldı.

Konuşmasında Dünya Sağlık Örgütü’nün salgın nedeniyle “Uluslararası Halk Sağlığı Acil Durumu” ilan ettiğini hatırlatan TTB Başkanı Sinan Adıyaman, “Doğru ve bilimsel içerikli bilgilerin paylaşılması, kamu kurumlarının etkin ve işlevsel müdahaleleri, salgın yönetimi ve halk sağlığı önlemleri kritik önem taşımaktadır” diye belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)