Son Dakika Haberler

Tuba Büyüküstün ve Demet Özdemir’den Ahmet Hakan’a tepki

Tuba Büyüküstün ve Demet Özdemir’den Ahmet Hakan’a tepki
Okunma : Yorum Yap

Tuba Büyüküstün ve Demet Özdemir’den Ahmet Hakan’a tepki: “Kendini gerçekleştiremeyen insanlar, her şeyde yanlış arayan eleştirmenlerden olurlar”

Ahmet Hakan’ın nefret kusmasına ilişkin tepkiler sürüyor…

Oyuncular Tuba Büyüküstün ve Demet Özdemir de “Pera Palas’ta Gece Yarısı” dizisinin başrolünde yer alan Hazal Kaya’nın oyunculuğunu eleştirirken “5 madde halinde nefret etme nedenini” açıklayan Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a tepki gösterdi.

Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a, Netflix’te yayınlanan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” dizisinin başrolünde yer alan Hazal Kaya’nın oyunculuğunu hedef almasına yönelik tepkiler sürüyor. Ahmet Hakan köşesinde kaleme aldığı “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi” başlıklı yazıda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi… Çok aşırı zorlamayla doğal olmaya çalışıyor. Gözlerine ve yüzüne ifade yüklemesini bilmiyor. Sahne ne olursa olsun hep şımarık kız çocuğu modunda. Hiç bitmeyen, bir yapmacıklık var oyunculuğunda.”

“Senin fikrinin ne önemi var vasat herif”

Hazal Kaya da Instagram’dan yaptığı paylaşımla Ahmet Hakan’a tepki göstermişti. Kaya “Senin fikrinin ne önemi var vasat herif” notunu paylaşmış ve bu paylaşımının ardından rol aldığı dizinin konusunu açıklayıp şunları söylemişti:

“Zamanda yolculuk yapıp 100 yıl öncesine giden bir kadın nasıl doğal olabilir? Böyle bir kurguyu canlandıran bir oyuncu nasıl hayatın olağan akışındaymış gibi gündelik oynayabilir? Bu 100 yıldaki kazanımlarla, kimsesiz tek başına ayakta durmuş özgür bir kadın geçmişte yabancılık çekmeden nasıl var olabilir? Portakalın yuvarlanışını izlediğimiz bir senaryosu yok Pera Palas’ın, organik değil fantastik bir kurgusu var. Ben de performansımı bu detayları dikkate alarak inşa ettim. Beğenmemiş olabilirsiniz, bazılarının eleştirinin adaletine dair terazisi kaymış da olabilir. Ama teraziniz kayarken bedenime, varlığıma nefret içerikli yorumlar yapamazsınız! Hele ayrıcalıklı konumlarını korumak için yeri gelince nasıl sustuklarını bildiklerimiz hiç yapamaz! Haddiniz değil!”

Büyüküstün: Neden Ahmet Hakan okumuyorum?

Instagram hesabından bir paylaşım yapan oyuncu Tuba Büyüküstün de Ahmet Hakan’a tepki gösterdi. 

“Neden Ahmet Hakan okumuyorum? Yazılarında kendine yetememişliği çok hissediliyor. Eleştiri adı altında hadsizliğe harcayacak vaktim yok. Yıllardır üslup konusunda kendini geliştiremediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Büyüküstün paylaşımının devamında, “Hazal Kaya’nın oyunculuğu ile ilgili yazısı karşıma çıktı da… Nefret mi? Yok canım yanlış kelime kullanmıştır. Belki de Birdman filminde denildiği gibi.. Kendini gerçekleştiremeyen insanlar, her şeyde yanlış arayan eleştirmenlerden olurlar” dedi.

Demet Özdemir: Eleştirinin ne demek olduğunu biliyoruz ama üzgünüm hakarete alıştıramazsınız

Oyuncu Demet Özdemir, sosyal medyada şu ifadeleri kullandı:

“Eleştirinin ne demek olduğunu biliyoruz ama üzgünüm hakarete alıştıramazsınız, normalmiş gibi emekleri hiçe sayıp karşınızdaki insanı küçümseyemezsiniz! Saygılı olun olun ki siz saygıyla karşılanın ! #HazalKaya için sıraladığınız 5 maddeyi kınıyorum .Yazık…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink