Son Dakika Haberler

Tuğrul Türkeş’ten MHP’ye Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin çağrı: Delini zapt et!

Tuğrul Türkeş’ten MHP’ye Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin çağrı: Delini zapt et!
Okunma : Yorum Yap

Tuğrul Türkeş’ten MHP’ye Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin çağrı: Delini zapt et!

-Türkeş’ten MHP’ye: “Bu hareketin delisi çoktur. Talimat falan dinlemezler. Semih Yalçın böyle demişti? O zaman derler ki ‘delini zapt et’ ” ….

Gazeteci Barış Pehlivan, AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’e, yorumcu Levent Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin düşüncelerini sordu.

Pehlivan, Halk Tv’deki Açıkça programında MHP lideri Alparslan Türkeş’in oğlu ve AKP Milletvekili Tuğrul Türkeş’in Levent Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin görüşlerini açıkladı.

Tuğrul Türkeş, Barış Pehlivan’a yaptığı açıklamada MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı kastederek “Delini zapt et” çağrısında bulundu.

Türkeş, “Böylesi saldırılarda fail meçhulse, saldırı kime yarar ona bakmak gerekir” dedi. Tuğrul Türkeş, “Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre malesef mantık bir yeri gösteriyor” dedi.

Levent Gültekin’e yapılan saldırıya ilişkin bugün AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’i arayarak görüşlerini alan Barış Pehlivan, Türkeş’in açıklamalarını kelimesi kelimesine aktardı.

Tuğrul Türkeş’in açıklamaları şöyle:

“Levent Gültekin’in rahmetli Türkeş’e ve milliyetçilere dair söylediklerine ilişkin bana çok tepki mesajları geldi. Bu rahatsızlıkları ulaştığım kişilerle paylaştım. Söylenenlerin yanlış olduğunu, daha hassas olunması gerektiğini vurguladım.

Bununla birlikte 25 kişinin Levent Gültekin’e saldırmasını çok çirkin buluyorum. Kadına şiddette karşı olunduğu gibi erkeğe şiddete de karşı olunması gerekir. Saldırıyı tasvip etmiyorum.”

“Fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerek”

Pehlivan: “Bu saldırılarda MHP’nin talimatı olduğu veya ilişkisi olduğuna dair iddiaları dair ne dersiniz?”

“Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir. Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AK Parti’nin yapmayacağına göre maalasef mantık bir yeri gösteriyor. Ben Levent Gültekin’in hiçbir görüşünü benimsemiyorum. Ama ne faydası var böyle saldırıların. Uslanan mı oldu, uslandı mı ki? Niye yaptınız?”

“12 Eylül öncesi bambaşka bir kavgaydı”

Pehlivan: Artan saldırıları 12 Eylül öncesiyle karşılaştırmak doğru mu?

“Devlet Bahçeli MHP Genel Başkanı olduğunda “Ülkücüleri sokaktan çekti, eline bilgisayar verdi” denilmişti. Ne yani Alparslan Türkeş döneminde başı boş şekilde sokaklarda saldırılarda mı bulunuyorlardı? Bunu mu kastediyorlar. Şimdi de ülkücüler bilgisayarların kafasına mı vuruyor?

Pehlivan: Son bir sözünüz var mıydı?

“Hatırlarsanız MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Selçuk Özdağ’a, gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılara ilişkin şöyle bir açıklamada bulunmuştu bir gazeteciye: “(MHP camiasını kastederek) Bu hareketin delisi çoktur. Talimat falan dinlemezler.” Semih Yalçın böyle demişti?

“O zaman derler ki delini zapt et… Kendisinin kontrolünü kaybettiğini anlıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)