Son Dakika Haberler

TÜGVA, yarışmaların ikramiyelerine de göz dikmiş!

TÜGVA, yarışmaların ikramiyelerine de göz dikmiş!
Okunma : Yorum Yap

Yarışmaların ikramiyelerine de göz dikmişler!

TÜGVA, ‘Kim Milyoner olmak İster’i de ele geçirmiş!

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) “Kim Milyoner olmak İster” isimli programa kadın üyelerini yarışmacı olarak göndediği ortaya çıktı. 

TÜGVA’nın torpillerle kendi elemanlarını devlet kademelerine getirmeye çalıştığını gösteren belgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte ‘paralel yapılanma’ endişeleri yeniden oluştu. TÜGVA Başkanı Enis Eminoğlu önce reddettiği söz konusu belgelerin, katıldığı bir Youtube kanalında içerden sızdırıldığını kabul etti.  Tartışmalar sürerken gazeteci Murat Ağırel’in halktv.comtr’de yayımlanan yazısında skandal bir gerçek daha ortaya çıktı. Ağırel, yazısında birçok TÜGVA üyesinin Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasına sokulduğunu belirtti. 

KAYIT TAKİBİ YAPILMIŞ

Eline ulaşan belgeleri incelerken ulaştığı bilgileri yazısında aktaran Murat Ağırel, devamında şunları aktardı:

“Şimdi gelelim beni şaşırtan dosyaya… Adı: İş takibi dosyası. İçinde görevli isimler var ve görevli oldukları konu belirtilmiş. Görev tarihi olarak 13 Aralık 2016 yazılmış. Görevin konusu ise “Kim Milyoner olmak ister yarışmasına katılacak bayan katılımcı sayısı” ve her çarşamba günü öğleden önce kadın katılımcılarının programa kaydı yapılması istenmiş, karşısında da “yapıldı kaydı” yazılmış. Uzunca düşündüm… Acaba yarışmaya izleyici mi gönderiliyor, yarışmacı mı diye araştırmaya başladım.

Bu yarışma programı 2011 yılından itibaren ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Adı değişti, yapımcı şirket battı vs. Belgeleri tekrar inceledim ve belgeleri gönderen kişiye yine ulaştım.”

YARIŞMA İÇİN GÖREV VERİLDİ

Bu dosyayı sordum, şu iddiaları öne sürdü: “Evet bizzat ben şahidim. Esad Erdoğan koordinasyonunda kişiler gidiyordu. Gelir olur ise bir kısmı vakfa olacak şekilde ayarlama yapılıyordu. Şu an EPİAŞ’da çalışan o dönem Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır yapıyordu. Sonra Rabiya (Kazak) hanıma bu görev verildi. Suat’ın bırakmasının sebebi Yunus Becit’in eşinin yarışmaya katılması oldu. Suat Kır daha önce Berat Albayrak’ın özel kalem müdürlüğünü yapıyordu.”

EŞİ DE PROGRAMDA

“Belgede belirtilen tarih aralarında çıkan yarışmacıları araştırdım, inceledim. İlginç isimler karşıma çıktı. Gerçekten TÜGVA üyeleri ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişinin eşi yarışma programına yakın aralıklarla katılmış.”

“Mesela TÜGVA yönetim kurulunda yer almış birçok devlet bankasının işini yapan Papillon Ajansın sahibi Yunus Becit’in eşi gerçekten 22 Nisan 2017 tarihinde yarışma programında yer almış.”

“TÜGVA üyesi Şerife Tuğçe Doğan, 11 Mart 2017 tarihinde katılmış. Hatta programın reklamında TÜGVA üyesi olduğu da özellikle belirtilmiş.”

“Yine katılan Hicret Kızılkaya 25 Mart 2017 tarihinde programa katılmış.”

“Hemen daha önce röportaj için Genel Merkez toplantısında yer alan Yunus Becit’e ulaşmaya çalıştım. Ne şirketinden ne de cep telefonundan ulaşabildim. TÜGVA Genel merkezini aradım. Sordum, “Yaptığımız açıklama haricinde bir açıklama yapmayacağız” dediler. TÜGVA Mütevelli Heyeti Üyesi, AKP İstanbul İl Yönetimindeki Rabia Kazak’a sordum bu iddiaları yalanladı.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)