Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Tüm orman yangınlarını üstlendiler: “Cizre’nin, Suruç, Ankara ve Diyarbakır’ın intikamını alacağız…”

Tüm orman yangınlarını üstlendiler: “Cizre’nin, Suruç, Ankara ve Diyarbakır’ın intikamını alacağız…”
Okunma : Yorum Yap

Kendilerine “Ateşin Çoçukları Insiyatifi” adını veren terörist grup tüm orman yangınlarını üstlendi: “Cizre’nin, Suruç, Ankara ve Diyarbakır’ın intikamını alacağız…”

Kendilerine “Ateşin Çoçukları İnsiyatifi” aldını veren bir grup terörist, “Faşizme Karşı Ateşten Eylem Sürecini Başlatıyoruz” diyerek Türkiye’nin farklı noktalarında 11 Temmuz – 24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen orman yangınlarını üstlendi.

Ateşin Çoçukları İnisiyatifi imzasıyla yapılan yazılı açıklama ile 11 Temmuz – 24 Ağustos tarihleri arasında birçok şehirde gerçekleşen orman yangınları üstlenildi. Terörist grup, ateşten eylem bilançosunu açıkladı.

Açıklamada “Cizre bodrumlarında yaralı olan halkı cayır cayır yakıp maç karşılaşmalarında “aşk bodrumda yaşanır” diyenleri ateşte boğacağız” diyen Ateşin Çocukları İnisiyatifi, Suruç, Ankara ile Amed (Diyarbakır) katliamını yapanlardan ve sessiz kalarak destekleyenlerden intikamın misliyle alınacağını dile getirdi.

Ateşin Çocukarı İnisiyatifi adlı terörist grup açıklamasında Kürt halkının dilini, kültürünü ve özerkliğini reddeden, baskılayarak engelleyen, özgür iradesine karşı şiddet uygulayıp terör yöntemiyle saldıran kişi, kurum, siyaset, ekonomi ve bu sömürge sistemini ayakta tutarak besleyen, büyüten faşist soykırımcı kesimin Kürdistan’ı cehenneme çevirmelerinden edindikleri rahat yaşamlarını, temel hedefleri haline getirdiklerini, aylardır kesintisiz bir biçimde, Hasankeyf’in talanı ve Kürdistan dağlarındaki orman yangınlarına karşı Türkiye’de yanan ormanlarını kendilerinin gerçekleştirdiklerini belirtti.

Örgüt, 11 Temmuz – 24 Ağustos tarihleri arası yaptıkları eylemleri şöyle sıraladı:

24 Ağustos günü Kütahya’nın Gediz ilçesinde 8 hektarlık ormanlık alan yakıldı

24 Ağustos günü Mersin’in Tarsus ilçesinde ormanlık alan yakıldı

24 Ağustos günü Edirne’nin Keşan ilçesinde ormanlık alan yakıldı

24 Ağustos günü Uşak’ın Banaz ilçesinde ormanlık alan yakıldı

22 Ağustos günü Balıkesir’in Edremit ilçesinde ormanlık alan yakıldı

22 Ağustos günü Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alan yakıldı

19 Ağustos günü Muğla’nın Marmaris ilçesi Beldibi bölgesinde ormanlık alan yakıldı

18 Ağustos günü İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayarak 500 hektarlık alanı yakıldı

18 Ağustos günü İzmir’in Bornova ilçesinde ormanlık alan yakıldı

18 Ağustos günü İzmir’in Urla ilçesinin Yağcılar ve Demircili mahaleleri arasındaki bölge yakıldı

18 Ağustos günü İzmir’in Menderes ilçesinin Gümüldür mahallesinde ormanlık alan yakıldı

17 Ağustos günü İzmir’in Selçuk ilçesinde ormanlık büyük bir alan yakıldı

12 Ağustos günü Balıkesir Marmara ilçesinde ormanlık alan ve polis lojmanları yakıldı

11 Ağustos günü İstanbul Pendik’te bulunan Göçbeyli Köyü etrafındaki ormanlık alan yakıldı

11 Ağustos günü Mersin’in Bozyazı ilçesinde ormanlık alan yakıldı

11 Ağustos günü Afyonkarahisar’ın Başmakçı ilçesinde Deliktaş mevkisinde ormanlık alan yakıldı

11 Ağustos günü Antalya’nın Kumluca ilçesi Papaz koyunda 10 hektarlık ormanlık alan yakıldı

11 Ağustos günü Bursa’nın İznik ilçesi Hisardere Mahallesi Doruk mevkisinde geniş bir ormanlık alan yakıldı

10 Ağustos günü Çanakale’nin Eceabat ilçesinde 100 hektarlık ormanlık alan yakıldı

7 Ağustos günü Muğlanın Bodrum ilçesi ve Mumcular mevkiinde ormanlık alan yakıldı

4 Ağustos günü İzmir’in Foça ilçesinde 4 hektarlık ormanlık alan yakıldı

24 Temmuz günü Manisa’nın Soma ilçesinde ormanlık alan yakıldı

23 Temmuz günü Antalya’nın Manavgat ilçesinde kaymakamlık konutunun da içerisinde olduğu alan yakıldı

22 Temmuz günü Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde ormanlık alan yakıldı

22 Temmuz günü İstanbul’un Şile ilçesinde ormanlık alan yakıldı

21 Temmuz günü Aydın’ın Nazilli ilçesinde 6 hektarlık ormanlık alan yakıldı

11 Temmuz günü Muğla’nın Fetihiye ilçesinde ormanlık alan yakıldı”

Ateşin Çoçukları Insiyatifi adı verilen terörist grubun tam açıklaması şöyle:

BASINA VE KAMUOYUNA
“Kürt halkının dilini, kültürünü ve özerkliğini red eden, baskılayarak engelleyen, özgür iradesine karşı şiddet uygulayıp terör yöntemiyle saldıran kişi, kurum, siyaset, ekonomi ve bu sömürge sistemini ayakta tutarak besleyen, büyüten faşist soykırımcı kesimin Kürdistanı cehenneme çevirmelerinden edindikleri rahat yaşamlarını, temel hedefimiz haline getireceğimizi kamuoyuna deklare ediyor aylardır kesintisiz bir biçimde Türkiye’de yanan ormanları, Hasankeyfin talanı ve Kürdistan dağlarındaki orman yangınlarına karşı ATEŞİN ÇOCUKLARI İNSİYATİFİ olarak gerçekleştirdiğimizi ilan ediyoruz. Bundan sonra Polis ve Askerlerin Kürdistan dağlarında yakacağı iki meşe ve palamut ağacına karşın, Türkiye’de yüzlerce hektarlık ormanı kül edeceğimizi peşinen söylüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Doğamıza, tarihimize, insanımıza hayat şansı tanımayan barbar düşmana cevabımız, anladığı dil olacaktır. Polis ve Askerlerin Kürdistan şehirlerindeki sivil halkın üzerindeki uygulamalarını misliyle Türk Metropollerinde farklı biçimlerde yapacağımızı ilan ediyoruz.

Kürtlerin her türlü katliamla, iradesizleştirme politikalarıyla yaşamı zindana dönerken, bu vahşete sessiz kalarak destekleyen, Filistin’e ağlayıp Efrin ve Cizre’deki yüzlerce kadın çocuk katliamına arka çıkan, alkış çalan, zafer naraları atan yüzsüzlere, soytarı sanatçılara, bir hayvanın acı çekmesi karşısında kıyamet kopartıp, söz konusu Kürtler olduğunda insanlık namına gıkı çıkmayan, her türlü faşist odaklara karşı sürekli ve kesintisiz ATEŞTEN EYLEM sürecini başlatıyoruz.

Yüz yıldır her türlü vahşete rağmen Türkleştiremediğiniz Kürtleriz. Kokmasın diye çocuklarının cesetlerini buz dolaplarında saklı tutan analarımızın çığlıklarıyız. And olsun Cizre bodrumlarında yaralı olan kardeşlerimizi cayır cayır yakıp maç karşılaşmalarında “aşk bodrumda yaşanır” diyenleri ateşte boğacağız. Herkes bilsinki biz yanan kardeşlerimizin bedenindeki alevler olarak Cizre, Suruç, Ankara ile Amed katliamını yapanlardan ve sessiz kalarak destekleyenlerden intikam alıp misliyle hesap soracağız. En büyük dersi yaptıkları vahşeti unuttuğumuzu sananlar alacak.

Sömürgeci Türk devletinden medet umduklarından dolayı Mehmet Tunç’un çağrısına cevap verecekleri yerde, Cizre bodrumlarındaki yaralı erkek ve kadın kardeşlerimizi tedavi etmek için yerlerini Polis ve askerlere ifşa eden, saf, düşmanla köprülerini atmayan, sadece konuşarak soykırımı durduracağını sananlar, sömürgeciliği en çok destekleyenler olduğunu bildiğimizden, peşinen bu pasif, düşmana güç ve inanç veren ulus ve düşman bilincinden yoksun olan anlayışı, mücadele çizgisi olarak görmediğimizi ve baştan red ettiğimizi belirtiyoruz.

Tüm dünya ulusları kadar özgür yaşam hakkı olan kadim Kürt toplumuna vahşice saldıran, tarihini imha eden, dilini, kültürünü, iradesini insanlık dışı yöntemlerle yok sayan AKP ve MHP’nin yüz yıllık devlet aklına karşı, Türkiye Metropollerinde başlattığımız yakma uygulamalarını sonuçlandırma aşamasına getirmişken, Kürdün iradesine kayyumlar atayan zihniyete karşı eylem biçimlerimizi zengin ve çok boyutlu çeşitlendirerek süresiz ve kesintisiz bir İNTİKAM hamlesine dönüştürmüş bulunuyoruz. Düşmanın kayyum uygulamaları bizi bu karara götürmüştür. Kayyuma karşı çeşitli yöntem ve uygulamalarla nereye ve nasıl kayyum atayacağımızı herkese göstereceğiz.

Kürdistan’da breysel rant ve çıkarı için din ve Kürt düşmanı AKP ve MHP’nin üyesi, yönetimi ve çalışanı olanlara sesleniyoruz. Sandık demokrasisinden dem vuran Erdoğan ve Soysuz çetesinin halkın iradesine kayyum atamasına karşı, bu ateş sizide sarmadan uygulamalara tepki gösterip halkınızın onurlu birer neferi olarak duruş sahibi olmanız gerekir. Birer çete ve Kürt soykırımını uygulayan bu sistem partilerine verdiğiniz her oy, kurşun, bomba, gaz, jop, hapis, işkence ve kayyum olarak ulusunuzun varlığına darbe oluyor. Bir avuç sömürgeci sizin desteğinizle Kürdistan’da tutunabiliyor. Bu suçun ortağısınız. Düşman sizden nefret ediyor sizi halkınıza karşı kullanabilsin diye şirin görünüyor, cebinizi dolduruyor şimdilik. Bu devlet yüz yıldır katliamlarla bugüne geldi. İşi bittiğinde sonunuz Dersim direnişindeki ihanetçi Reyber gibi olacaktır. Çok geçmeden halkınızdan özür dileyerek, af isteyerek sokaklarda iradelerine sahip çıkan halkın yanında yer almanız gerekir. Kürdistan’da Polis asker kontra ve Jitem ile aralarındaki tek fark, siyasi görünümlü özel savaş kontraları olmalarıdır. Eninde sonunda Kürt halkı da özgür olacaktır. Torunlarınıza ihanet ile işbirlikçi anılarını biriktirip boyun eğdireceğinize, ulusunuzun yanında onurlu ve dik durunuz. İnsiyatifimiz yaptığı uyarıyı ikinci kez asla tekrar etmeyecektir. Amed Wan ve Mêrdin’de iradeleri için sokaklara çıkan yaşlı analarımıza bağıran, parmak sallayan, genç kardeşlerimize jopla gazla vahşet uygulayan, Wan’daki gencin kafasına kaskla vuran polisler ve askerler bilsinlerki, Kürdistan’da işlediğiniz suçlar oranında çocuklarınız, kadınlarınız, aileniz, döktüğünüz Kürt kanından aldığınız paralarla keyif süremeyecek, ATEŞİN ÇOCUKLARI kentinizi sokaklarınızı yaşanmaz kılacak, araba ve işyerlerinizi yakacak, evlerinizde huzur bulamayacak, yollarınızı tıkayacaktır. Ateşi o joplarınızla, silahlarınızla önce doğduğunuz kentlerin ormanlarına siz taşıdınız. İşgal ederek vahşet uyguladığınız ülkenin dağlarında, şehirlerine kan kusarken, aileleriniz ve destekleyicinize rahat veren sizin gibi olsun.

Özgür olmayan, kardeş olamaz ancak köle olabilir. Bugüne kadar kardeşlikten payımıza köy yakmaları, işkence, yoksulluk ve katliamdan başka hiçbir şey düşmedi. Bu kardeşliği kökten red ediyoruz. Kimse bizden kardeşlik safsatası altında kölelik beklemesin. Türk halkı bu topraklarda yokken dilimiz ve kültürümüzle Kürdistan’da yaşıyorduk. Eğer kardeşlik yok etmek, asimile etmek, irademize kayyum atılırken sessiz kalarak desteklemekse, ATEŞİN ÇOCUKLARI olarak kardeş olmayı bir tarafa koyalım selam vermeyi, aynı havayı solumayı bile reddetiyoruz. İnsan olmaktan doğan kimliğimizi kabul etmek bir yana terör olarak gören anlayışa karşı sonsuza denk mücadele etmeyi, namuslu ve şerefli yaşam çizgisi olarak biliyoruz.

Türk devletinin Kürt halkına uyguladığı soykırım, irade kırım ve insanlık dışı uygulamalara karşı İNTİKAM ruhu olan Kürdistan halkının yiğit evlatları, genç kadın erkek ve yaşlıları, haksızlığa boyun eğmeyerek yüreğinde özgürlük ateşi besleyen yediden yetmişe herkes, ATEŞİN ÇOCUKLARI İNSİYATİFİNİN doğal üyesidir. Yaşadıkları sokaklarda kentlerde mahallelerde iş yerlerinde Faşist odaklarla çalışan, onlarla evlenen, iş kuran, selam veren, savaşı destekleyen, yardım eden, siyasal, sosyal, ekonomik olarak Kürdistan katliamına, asimilasyonuna, kayyumuna karşı, usta yöntemlerle yakma eylemleri başta olmak üzere başlattığımız süresiz eylem çizgisine katılacağınıza ve kısa bir dönemde Faşit devlet zihniyetinin temsili olan sistemi KAOSA sürükleyerek, ÖZGÜR KÜRDÜSTAN’I inşa edeceğimizi biliyoruz.

Eylemlerimiz ÖZGÜR ÖZERK KÜRDİSTAN statüsü resmi olarak tanındığı güne kadar kesintisiz devam edecektir.

Farklı kurumların eylem çizgisi veya çağrısı bizi bağlamamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak:

Ateşin Çoçukları İnsiyatifi:Faşizme Karşı Ateşten Eylem Sürecini Başlatıyoruz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)