Son Dakika Haberler

Turgut Kazan: Dehşet yaratacak sözler

Turgut Kazan: Dehşet yaratacak sözler
Okunma : Yorum Yap

Turgut Kazan: Dehşet yaratacak sözler…

💥Erdoğan, İyi Parti grup toplantısında “Ben Rize’nin geliniyim” diyen Meral Akşener’in Rize İkizdere ilçesinde yaptığı esnaf ziyaretinde yaşananları hatırlatarak, “Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler…” diye konuştu. Erdoğan’ın bu sözleri tepki çekmeye devam ediyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini değerlendiren hukukçu Turgut Kazan, Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Toplumda dehşet yaratacak bir açıklama.” dedi.

Erdoğan’ın “Daha neler olacak, neler. Bunlar iyi günler. Bu ülkede ahde vefa diye bir şey var. Ahde vefa olmazsa bu millet affetmez” sözlerini değerlendiren Hukukçu Turgut Kazan, Erdoğan’ın sözlerinin demokratik hukuk devletinde yeri olamayacağını söyledi. Kazan, Erdoğan’ın ifadelerinin çok tehlikeli olduğunun altını çizerek, “Cumhurbaşkanı bildiklerinden dolayı bunu söylüyorsa gereğini yapması gerekir. Cumhurbaşkanı tehlike görüyorsa, bunu gidermesi gerekir. Yetkili, sorumlu olan o. Bu sözler tehlikeli bir durum yaratır. Toplumda dehşet yaratacak bir açıklama” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)