Son Dakika Haberler

Turizm Bakanlığı’ndan skandal video: ‘Biz aşılandık’ maskeli çalışanlar

Turizm Bakanlığı’ndan skandal video: ‘Biz aşılandık’ maskeli çalışanlar
Okunma : Yorum Yap

➡️Turizm Bakanlığı’na çağrımızdır: Kulağımıza küpe takın, barınaklara kapatın, zengin turistler sahiplensin!

Turizm Bakanlığı’ndan skandal video: ‘Biz aşılandık’ maskeli çalışanlar!

Turizm Bakanlığı’nın, Türkiye’yi tanıtmak için hazırladığı videoda Türklerin “Biz aşılandık” maskesi taktığı görüldü. Türklere “hayvan muamelesi” yapıldığı yönünde tepkilerin yükselmesi üzerine video yayından kaldırıldı.

Söz konusu video için TIKLAYIN

Turizm Bakanlığı’nın turistlere Türkiye’yi tanıttığı GoTurkey hesabından yayınlanan video ortalığı karıştırdı. Videoda, turistlere görünecek Türklerin “Aşılandım” maskesi taktığı görülüyor.

Türkiye’nin dijital mecralarda uluslararası tanıtımını yapan “Go Türkiye” isimli internet sitesinin yayımladığı son video tepki çekti. Turizm çalışanlarının “Aşılıyım” yazılı maske taktığı görülen video özellikle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir de videoyu eleştirenler arasındaydı. Özdemir, “Senin ‘gaf’ dediğini bir bakmışsın alıp ‘kampanya’ yapmışlar. Vatandaşını tam aşıllayamamışken sadece turizm sektörüne hizmet edecekleri öne alırsan kaş yapayım derken göz çıkartırsın. Bir ülkenin gururunu onurunu paspas edersin. Değil milyonlarca dolara bir kuruşa değmez!” dedi.

TEPKİLERİN ARDINDAN VİDEO KALDIRILDI

Sosyal medya kullanıcılarının tepkilerinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, skandal videoyu yayından kaldırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)