Türk Telekom’dan internet açıklaması: Aksaklıklar siber saldırıdan... - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Türk Telekom’dan internet açıklaması: Aksaklıklar siber saldırıdan…

Türk Telekom’dan internet açıklaması: Aksaklıklar siber saldırıdan…
Okunma : Yorum Yap

Türk Telekom’dan internet açıklaması: Aksaklıklar siber saldırıdan …

İnternet erişimiyle ilgili yaşanan soruna dair Türk Telekom’dan açıklama geldi. Açıklamada ‘Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır’ ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom, bugün ülke genelinde saat 16.00 civarında başlayan Google servisleri ve internet aksaklıklarına ilişkin açıklama yayımladı. Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik siber saldırı gerçekleştirildiğini vurgulayan açıklamada, güvenlik uzmanlarının sorunu gidermek için çalışmalara devam ettikleri belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: