Son Dakika Haberler

İddia: Türkiye BioNTecH aşısını Berat Albayrak yüzünden alamıyor

İddia: Türkiye BioNTecH aşısını Berat Albayrak yüzünden alamıyor
Okunma : Yorum Yap

Kendisi kayıp, krizleri ayyuka çıktı!

Yarkadaş, Sağlık Bakanlığı bürokratına dayandırdığı iddia ile gündeme oturdu: Albayrak, doları 6 (altı) seviyesinde tutmak istediği için Hazineden para çıkmasına izin vermedi. Albayrak, cüzzi miktardaki ön ödemeyi kabul etmediği için BioNTecH aşısını alamıyoruz…

Gazeteci Barış Yarkadaş, Sağlık Bakanlığında görevli bir bürokrata dayandırdığı iddia ile gündeme oturdu. Yarkadaş, bürokratın “Türkiye’nin BioNTecH aşısını Berat Albayrak’ın Hazineden para aktarımı yapmayı kabul etmediği için alamadığını” söylediğini aktardı.

KRT’de yayımlanan Şimdiki Zaman programında, koronavirüs aşıları konuşuldu. Program sırasında Dr. Serdar Savaş, Türkiye’nin Covax’a girmediğini söyledi. Bunun üzerine konuşan gazeteci İsmail Saymaz, “Aşıyı iki Türk buldu diye seviniyoruz, bu aşıları Peru alıyor biz alamıyoruz” diyerek duruma isyan etti.

Barış Yarkadaş ise, kendisine Sağlık Bakanlığında çalışan bir bürokrattan geldiğini söylediği mesajı paylaştı. Yarkadaş, “Sağlık Bakanlığından bir bürokrat, Türkiye Covax’a neden girmediğini söyledi. Haziran ve temmuz ayında Berat Albayrak, Hazineden para aktarımı yapmayı kabul etmediği için maalesef giremedik. Çünkü üye olan ülkeler cüzi miktarda para yatırıyordu, Berat Albayrak para yatırtmadığı için giremedik diyor” ifadelerini kullandı.

Yarkadaş’ın mesajı okumasının ardından Uğur Dündar, o dönem doları tutabilmek adına Merkez Bankası rezervlerinden 120 milyar dolar harcandığını hatırlattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)