Son Dakika Haberler

Türkiye ile sınırlı değil; Suriye’ye de ‘çökmüşüz’: Suriyeli gazeteciden ‘çökülen’ yerlerin listesi
   

Türkiye ile sınırlı değil; Suriye’ye de ‘çökmüşüz’: Suriyeli gazeteciden ‘çökülen’ yerlerin listesi<br>   
Okunma : Yorum Yap

Türkiye ile sınırlı değil; Suriye’ye de ‘çökmüşüz’: Suriyeli gazeteciden ‘çökülen’ yerlerin listesi
   
💥Gazeteci Serdar Akinan’ın, Hande Fırat ve eşini işaret ederek gündeme taşıdığı Suriye’nin ‘yağmalanması’ ile ilgili iddialara yenileri eklendi.

Akinan, Suriye’nin yağmalandığını belirterek ‘sanayi tesisleri ve zeytinyağına’ işaret etmişti. Bunlara ek olarak nelerin yağmalandığını ise Suriyeli gazeteci açıkladı.

Suriyeli Gazeteci Abdulfettah,  Halep bölgesinde 113 bin sanayi tesisine çöküldüğünü söyleyerek Türkçe bildiği için kendisinden de yardım istendiğini ifade etti.

Gazeteci Serdar Akinan’ın bir belgesel çekimi için bölgede bulunduğu sırada edindiği bilgileri aktarması ile başlayan “Suriye’nin yağmalanması”na ilişkin tartışmalar yeni açıklamalarla netlik kazanıyor. Akinan, Suriye’deki sanayi tesislerinin ve zeytinyağının yağmalandığını belirtirken bu işin içinde bir gazetenin Ankara temsilcisinin eşinin de bulunduğunu söyleyerek Hande Fırat’ı ve eşi Murat Özvardar’ı işaret etmişti. Ancak gazeteci Hande Fırat ve eşi, iş insanı Murat Özvardar bu iddiaları net bir dille yalanladı.

TV5’te Suriye’nin yağmalanmasına ilişkin açıklama yapan Suriyeli Gazeteci Daniel Abdulfettah,  “Halep bölgesinde 113 bin sanayi tesisine çöküldü. 5 milyon dolarlık jeneratör vesaire şeylerin 5 bin dolara satıldığını biliyorum. Hatta bu işler için Türkçe bildiğim için benden aracılık etmemi isteyenler oldu.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink