Son Dakika Haberler

Tutuklanan Boğaziçili öğrencinin annesi, AKP Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti

Tutuklanan Boğaziçili öğrencinin annesi, AKP Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti
Okunma : Yorum Yap

Tutuklanan Boğaziçi öğrencisinin annesi, AKP Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti…

Yol TV’nin Odatv’den aktardığına göre; tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Doğu Demirtaş’ın annesi Gamze Demirtaş, AKP Sarıyer Belediye Meclis üyesi çıktı. Gamze Demirtaş, Meclis üyeliğinden istifa etti.

AKP’li yöneticiler Doğu Demirtaş’ın annesi Gamze Demirtaş’ın, sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini belirtti. Demirtaş, aynı zamanda AKP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı.

Demirtaş: Annem AK Parti yöneticisi

CHP heyeti, Boğaziçi Üniversitesi protestoları sonrası başlatılan eylemde tutuklanarak cezaevine konulan öğrencileri ziyaret etti. Ali Mahir Başarır, Gamze Akkuş İlgezdi’nin bulunduğu heyette öğrenciler, yaşadıklarını anlattı.

Demirtaş: Süleyman Soylu, benimle nasıl helalleşecek?

Tutuklu öğrenci Doğu Demirtaş, ailesinin AKP’li olduğunu söyleyerek, “Annem Gamze Demirtaş, AK Parti’nin Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı. Bir ülkede bir bakan sürekli insanları hedef gösterirse, öğrencilere ‘sapkın’ derse, ‘Teröristleri içeri aldık’ derse, savcılar nasıl özgür karar verecek? Onlar da kendilerini baskı altına hissediyor, tutuklamaması gereken kişileri tutuklamak zorunda hissediyor. Süleyman Soylu, benimle nasıl helalleşecek? Bu kadar öğrenciyle ve aileleriyle ne kadar helalleşecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)