Son Dakika Haberler

Üç kızını yıllarca istismar eden ‘öz baba’, serbest bırakıldı

Üç kızını yıllarca istismar eden ‘öz baba’, serbest bırakıldı
Okunma : Yorum Yap

Mersin, bu skandal olayla çalkalanıyor!


Üç kızını yıllarca istismar eden ‘öz baba’, serbest bırakıldı


Kız kardeşlerden H.G’nin yaşadıklarını kardeşlerine anlatmasıyla diğer kardeşlerin de aynı tacize maruz kaldığı ortaya çıktı. Üç kardeş, yıllarca öz babaları tarafından tecavüze uğramıştı. Mahkeme, o babayı serbest bıraktı.


Üç kardeş, yıllarca öz babaları olan Salih Dayan isimli şahsın, kendilerine çok küçük yaşlardan itibaren cinsel tacizde bulunduğunu iddia ediyor.


Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran aile üyelerinin şikayeti üzerine baba Salih Dayan, emniyet güçlerince 22 Ocak 2020 tarihinde göz altına alındı. Dayan, ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Davanın bugün görülen duruşmasından tecavüzcü olduğu iddia edilen babayla ilgili tutuksuz yargılanma kararı çıktı. 

“#3kardeşadaletarıyor” hashtagi ile sosyal medyada başlatılan kampanya ile öz babalarının tecavüzüne maruz kalan kız kardeşlerin adalet çağrısı duyurulmaya çalışılıyor.

Avukat: Çocuklar yıllarca babalarının işkence ve tacizine maruz kalmış


Ailenin avukatı Semra Kabasakal, duruma ilişkin “Çocuklar yıllarca babalarının işkence ve tacizine maruz kalmış. Birbirlerine anlattıktan sonra olay ortaya çıkıyor. Hukuk mücadelesine girişmişler. Biz her zaman çocuklarımızın yanında olacağız.” açıklamasında bulundu.
Video: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)