Son Dakika Haberler

Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e: Benim cenazeme gelmeyeceksin, yazıklar olsun sana

Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e: Benim cenazeme gelmeyeceksin, yazıklar olsun sana
Okunma : Yorum Yap

Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e: Benim cenazeme gelmeyeceksin, yazıklar olsun sana…

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar arasında köprüler atıldı.

Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil canlı yayında birbirine girdi. Özdil, Dündar’ın da yer aldığı Artı 1 TV’nin Sezgin Baran Korkmaz tarafından kurulduğunu iddia ederken, Dündar, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” dedi. Canlı yayına bağlanan Müjdat Gezen, Dündar’a desteğini açıklayarak “Kaç yıl önce senin adına Uğur Dündar için takdir gecesi düzenlendi. İşte o gece sahneye bu adı geçen şahıs fırladı ve sana sarıldı. Sakın ha kendini üzme hayat böyle bir şey…” dedi.

Özdil, Twitter üzerinden isim vermeden Uğur Dündar’ı işaret ederek “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” dedi.

Gazeteci Uğur Dündar katıldığı canlı yayında Özdil’in paylaşımına çok sert tepki gösterdi. Dündar, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmeyeceksin sana hakkımı helal etmiyorum. Sen nasıl olur da benim namusuma, şerefime ima yollu laf söylersin, ayıp değil mi utan be utan!” dedi.   

Özdil paylaşımlarına devam ederek sözlerini şöyle sürdürdü:  “SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” 

Tele 1’deki yayın sürerken Yılmaz Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” paylaşımı yaptı.

Özdil’in iddialarına, o sırada TELE 1’de canlı yayınlanan ve Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında konuşan Uğur Dündar, sert tepki gösterdi.

“Nasıl olur da çamur atmaya yeltenirsin?”

Dündar şu ifadeleri kullandı: 

“Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Birisi Müjdat Gezen’dir, İkincisi sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da ‘değerli ağabeyim’ dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir insana ima yollu dahi olsa çamur atmaya yeltenirsin”

Dündar, Özdil’in kendisine “değerli ağabeyim” diye mesaj attığını da ifade ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz’sın” tepkisi gösterdi.

MÜJDAT GEZEN’DEN DÜNDAR’A DESTEK: EĞER BU GECE YANINDA OLMAZSAM, GÖZÜM AÇIK ÖLÜRÜM

Yayına bağlanan sanatçı Müjdat Gezen, “Eşin ve üç çocuğun burada gayet müsterih durumda. Bana gelen mesajları okursam insanlar utanır. “Biz Uğur Dündar’ı tanıyoruz, fazla söze gerek yok” minvalinde mesajlar alıyorum. Eğer ben bu gece senin yanında olmazsam gözüm açık ölürüm. Kendini üzme” dedi.

YILMAZ POLAT: İDDİANAMEDE BÖYLE BİR ŞEYE DENK GELMEDİM Özdil’in iddiaları üzerine yayına bağlanan TELE1 Washington Temsilcisi Yılmaz Polat iddianameyi incelediğini belirterek, “Ben iddianamede böyle bir şey görmedim” dedi.

MUSTAFA HOŞ’DAN ARTI 1 AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan gazeteci Mustafa Hoş, “Abluka kitabımda gün gün artı 1’de ne yaşandı yazmıştım. Tuncay, Uğur Abi ne yaptı hepsi var. bir buçuk ay başında olduğum ve gezi haberleri için sansüre kalkışıldığında anında istifa ettiğim haber merkezi yayınları mesleki onurlarımdan biridir. Çok soru geliyor. Gerçekten kimin ne hesabı var bilmiyorum. Ben sadece bir buçuk ay kaldığım ve bir kuruş bile almadığım Artı 1 de kimler vardı ve ne oldu kısmını biliyorum. Bunu gün gün her ayrıntısı ile yazdım. Yine anlatırım. Onun ötesinde olanları da öğrendiğimde yine anlatırım. Yanımda şu anda abluka kitabım yok o yüzden buraya artı 1 bölümlerini ekleyemedim. ama yarın o bölümleri hepsini eklerim. Herkes ne olmuş görür” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink