Son Dakika Haberler

Faşist çeteler İbrahim Gökçek’in cenazesinin defnedilmesini engellemeye çalışıyor: “Gömseler bile çıkarır, yakarız…”

Okunma : Yorum Yap

Faşist çeteler Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinin defnedilmesini engellemeye çalışıyor: “Gömseler bile çıkarır, yakarız…”

Ölüm orucunun 323’üncü gününde eylemine son vererek hastanede tedavi altına alınan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek hayatını kaybetti. Gökçek’in cenazesi dün (8 Mayıs Cuma günü) Gazi Cemevinden polisler tarafından zorla alınarak Kayseri’ye doğru yola çıkarıldı.


İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye getirilmesi öncesi Kayseri Ülkü Ocakları Başkanının sosyal medyadan yayınladığı tehdit mesajıyla başlayan provokasyonlar cenazenin Kayseri’ye ulaşmasıyla devam etti. Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye getirilmesini ve cenaze töreni düzenlenmesini engelleyeceklerini öne sürerek “Eğer böyle bir eyleme teşebbüs ederlerse bundan sonra başları da vücutlarında olmayacaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Türk’ün yumruğu balyoz gibi tepelerine inecektir.” ifadelerini kullanmıştı. Cenazenin Kayseri’ye ulaşmasıyla birlikte bir grup faşist cenazenin defnedilmesini engellemek için sokağa çıktı.

Cenaze aracının önü faşist çeteler tarafından kesildi


Kayseri Ülkü Ocakları’na mensup faşist çeteler, Talas İlçesi’ne bağlı Başakpınar mahallesinde cenazenin bulunduğu aracın önünü kesti. Cenaze aracının önünü kesen güruhun cenazenin defnini engellemeye çalıştığı görüldü. Olay yerine giden MHP Kayseri Milletvekili Milletvekili Baki Ersoy: “Tabii ki bir yere defin olacak ama orası Başakpınar olmayacak” ifadelerini kullandı.
Gençler ise Gökçek’in cenazesiyle ilgili “gömseler bile çıkarır yakarız” dedi.


Video: Gazete Yolculuk

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)