Son Dakika Haberler

Ümit Özdağ, kanıtlarının olduğunu da ifade etti: Erdoğan, darbe girişiminin tarihini biliyordu

Ümit Özdağ, kanıtlarının olduğunu da ifade etti: Erdoğan, darbe girişiminin tarihini biliyordu
Okunma : Yorum Yap

Ümit Özdağ, kanıtlarının olduğunu da ifade etti: Erdoğan, darbe girişiminin tarihini biliyordu

MHP’li muhalif Ümit Özdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak  “Yeni parti bir kişinin değil her kesimin partisi olur” dedi.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, olası bir yeni partinin nerede duracağı, hangi kesime hitap edeceği ile ilgili açıklamalarda bulunurken ‘kontrollü darbe’ tartışmalarına da değinerek, yeni bilgilere ulaştığını ve bunları teyit de ettirdiğini belirtti. Özdağ, “Gerçekten doğru ise bu bilgi artık darbe tarihini de bildiklerini gösteriyor” dedi.

​Sözcü’den Nil Soysal’a konuşan Özdağ, toplumdan ‘yeni ve büyük bir parti’ talebi geldiğini belirterek, “Sokakta önümüzü kesip “Ne zaman yeni parti kuracaksınız?” diye soruyorlar. Sadece MHP seçmeni değil toplumun her kesiminden büyük bir beklenti var. MHP seçmeni zaten referandumun da gösterdiği gibi artık Bahçeli ve temsil ettiği her şeyden kopmuş durumda… Bizim için önemli olan ülkemizin karşı karşıya olduğu ağır sorunları çözecek bir program ve kadroyu oluşturabilmek” dedi.

“Bu partinin elbette bir genel başkanı, lideri olacak” diyen Özdağ, “Ancak yeni parti bir kişinin değil hepimizin partisi olur. Toplumun isteği bir partinin kurulması ve bizim partiye dahil olmamız değil partiyi hep birlikte kurmamız yönündedir. Biz de toplumun taleplerini dikkate alarak adımlarımızı atıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ADALET YÜRÜYÜŞÜ DOĞRU BİR KARAR

‘Adalet Yürüyüşü’yle ilgili değerlendirmelerde de bulunan ve yürüyüşü doğru bir karar olarak nitelendiren Ümit Özdağ “Bu yürüyüş gecikmiş bir yürüyüştür. CHP, 16 Nisan kirli referandum gecesi bu yürüyüşe başlamalıydı. Kılıçdaroğlu, Söğütözü’deki CHP Genel Merkezi’nden Mithat Paşa Caddesi’ndeki YSK’ya kadar yürüseydi, İstanbul’a yürümesi gerekmezdi. Enis Berberoğlu’nun tutuklanması, Erdoğan’ın artık muhalefeti tutuklamalarla tasfiye etmeye karar verdiğini gösterdi. CHP ortaya bir eylem koymak zorundaydı. Yürüyüş doğru bir karar oldu” dedi.

 

ERDOĞAN, DARBE GİRİŞİMİNİN TARİHİNİ BİLİYORDU

“İktidarı çok kızdıran ‘Kontrollü Darbe’ tanımlamasına nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna da Özdağ şu yanıtı veriyor:

“Türk’ün Vatanla İmtihanı adlı son kitabımda Erdoğan’ın darbe hazırlıklarından haberdar olduğunu, kimlerin yapacağını bildiğini yazdım. Kısa bir süre öncesine kadar darbenin tarihini bilmediklerini düşünüyordum. Ancak ulaştığım ve teyit ettiğim son bir bilgi var. Gerçekten doğru ise bu bilgi artık darbe tarihini de bildiklerini gösteriyor. Ona göre önlemler alınmış. Bence büyük bir riske girmiş. Ancak Erdoğan bilse de bilmese de FETÖ darbe girişiminde bulundu. Bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)