Son Dakika Haberler

Ümitcan Uygun gözaltına alındı

Ümitcan Uygun gözaltına alındı
Okunma : Yorum Yap

Uyuşturucu kullanırken görüntü paylaşan Ümitcan Uygun gözaltına alındı …


Ümitcan Uygun kaçmaya çalışırken yakalandı. Ona kaçmasında yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun  da gözaltına alındı.


Kamuoyunun Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi olarak tanıdığı Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullandığını gösteren görüntüleri sosyal medyadan paylaşınca gözaltına alındı.

Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun, uyuşturucu içerken videosunu paylaşmıştı. Ümitcan Uygun, bu görüntüler sebebiyle babasıyla beraber gözaltına alındı.

Uyuşturucu kullanırken çekilen videoları sosyal medyada yer alan ve Aleyna Çakır ismiyle bilinen Sema Esen’in ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun ile babası Durak Uygun Ankara’da gözaltına alındı. Aleyna Çakır’ın ölümü ile ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanırken çekilen videolarının sosyal medyada yer alması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerince gözaltına alındı. Kaçmaya çalışırken yakalanan Uygun, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü. Uygun’un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun ile madde kullanımı görüntülerinde yer alan bir kadın da gözaltına alındı.

Uygun hakkında uyuşturucuyu özendirmek suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da dün yaptığı açıklamada “Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen isimli şahsın ölüm olayı ile ilgili olarak, Sema Esen’in klasik otopsi işleminde vajinal sürüntü örneği ile sağ eldeki tırnak parçasından tespit edilen DNA profilleri üzerinde gerekli mukayese işlemlerinin yapılması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımızca kanuni gereğine tevessül edilmiş olup, işlemler devam etmektedir” denilmişti.

SAVCILIK YAKALAMA KARARI ÇIKARDI


Savcılık tarafından yapılan açıklamada Ümitcan Uygun’un uyuşturucu madde kullanmak ve kullanımını alenen özendirmek suçundan gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bir kısım sosyal medya platformlarında, şüpheli şahıs Ü.U’nun yanında bulunan diğer şüpheli ile birlikte uyuşturucu madde kullandığına dair görüntülerin paylaşıldığının tespit edilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli Ü.U ve kimliği tespit edilen diğer şüpheli T.K’nın yakalanması ve gözaltına alınması hususunda kolluk birimlerine gerekli talimatlar verilmiştir. Soruşturmanın gelinen aşamasında, şüpheli Ü.U yakalanarak Türk Ceza Kanunu’nun 190 ve 191. maddelerinde düzenlenen ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanmak ve Kullanılmasını Alenen Özendirmek’ eylemlerinden gözaltına alınmıştır. Diğer şüpheli T.K’nın ise kolluk birimlerince yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir. İlgili şüpheliler hakkındaki soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 10.01.2021

DNA ÖRNEĞİ ALINACAK


Öte yandan Aleyna Çakır’ın otopsi sonuçlarında çıkan DNA testleri için de Ümitcan Uygun’un DNA örneklerinin alınacağı açıklanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)