Son Dakika Haberler

‘Vatan’ demek, ‘rant’ demek: Erdoğan, ‘vatan’ı araziye benzetti!

‘Vatan’ demek, ‘rant’ demek: Erdoğan, ‘vatan’ı araziye benzetti!
Okunma : Yorum Yap

Fikri neyse zikri o!

Erdoğan, ‘vatan’ı araziye benzetti!

Erdoğan: Arazi arsaya dönüşünce değerlenir, toprak kan dökülürse vatan olur

Erdoğan, “Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ben bunları hep şuna benzetiyorum. Arsa var, arazi var. Araziyi arsaya dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok” dedi.

Çamlıca Kulesi’ndeki bayrak töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ben bunları hep şuna benzetiyorum. Arsa var, arazi var. Araziyi arsaya dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi’ndeki bayrak törenine katılarak açıklamalarda bulundu. 

Tüm Türkiye’nin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik eden Erdoğan, “Vatan topraklarını parçalamak ve milletimizi bölmek için kullanılan yöntemler değişmiş olsa da niyet aynıdır. Tüm badireleri birer birer geride bırakarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için adım adım ilerliyoruz” dedi.  Erdoğan, 2023 hedeflerine ulaşma gayreti içinde olduklarını ifade etti. 

“BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR”

Ülkenin en uzun direğine dikilecek bayrak törenini çocuklara armağan ettiklerini de söyleyen Erdoğan şunları kaydetti: Türk milleti için bayrak bağımsızlığının en önemli sembollerinden biridir. Ne diyor Arif Nihat Asya: Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz.

“BU TOPRAKLARI VATAN YAPMAK İÇİN NİCE ŞEHİTLER VERDİK”

Ben bunu şuna benzetiyorum. Arsa ve arazi var. Araziyi arsa dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok. İşte bizler bu toprakları vatan yapmak için nice şehitler verdik. Bizim büyüklerimiz nice şehitler verdi. Gençler işte sizleri büyüğünüz olarak böyle görüyorum.  

2053’ün Türkiye’sini siz inşa edecek ve kuracaksınız. Sizsin gözlerinizde bu pırıltıyı görüyorum. Çok çalışacağız, okuyacağız. 2053’ün Türkiye’sini inşa edeceğiz. Biz toprağın altında olacağız. Sizi izleyeceğiz. Size inanıyoruz. 

Program sonrası Türk Bayrağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından göndere çekildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)