Son Dakika Haberler

Vekilliklerin düşürülmesine tepkiler: Düğmeye bastılar, yapılanlar politik bir planın parçası!

Vekilliklerin düşürülmesine tepkiler: Düğmeye bastılar, yapılanlar politik bir planın parçası!
Okunma : Yorum Yap

CHP ve HDP, vekilliklerin düşürülmesine öfkeli: Düğmeye bastılar, yapılanlar politik bir planın parçası!

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları‘nın milletvekilliklerinin düşürülmesine partileri CHP ve HDP kanadından tepkiler art arda geldi. Her iki parti de bu yapılanın siyasi bir darbe olduğunu söyleyerek bu kararın tek bir kişi tarafından alındığının altı çizdi.

Kılıçdaroğlu: Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesine ‘sivil darbe sürecinin bir sonucu’ diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, “Enis Berberoğlu’nun Milletvekilliğinin düşürülmesi, içinde yaşadığımız 20 Temmuz Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur, millet iradesinin yok sayılmasıdır. Adaleti, hakkı ve hukuku sağlamak için demokrasi mücadelesine devam edeceğiz.” dedi.

Sancar: Saray darbesi!

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partilerinin iki milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesine “Saray darbesi” diyerek tepki gösterdi.

Sancar, “Leyla Güven, Musa Farisoğulları ve Enis Berberoğlu’nun vekilliklerinin düşürülmesi demokratik siyasete ve halkların iradesine vurulan bir Saray darbesidir. Özgür yarınlar için demokratik geleceğimize sahip çıkma mücadelemizi artan kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

CHP ve HDP kanadından gelen bazı tepkiler şöyle:

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: Millet iradesine kumpastır

Özel: “Saray’dan gelen talimatla #EnisBerberoğlu ve iki HDP’li milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesi millet iradesine kumpastır. Yargıya da yasamaya da talimatı veren aynı tek adamdır. Saray rejimiyle kuvvetler birliği yaratılmış, demokrasi ortadan kaldırılmıştır. #DarbeciAKP”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: Atatürk’e hesap soran TBMM’nin Erdoğan’dan talimat alması üzücü…

Altay: “Atatürk’e hesap soran TBMM’nin Erdoğan’dan talimat alması üzücü, düşündürücü ve kaygı vericidir. Bu işlem demokrasiye darbedir, AKP yargisi eliyle siyaset dizaynidir. #DarbeciAkp #MeclisteDarbeVar #EnisBerberoglu”

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç: Politik bir planın parçası

Tele1 Ana Haber Bülteni’ne katılan HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ise vekilliklerin düşürülmesini “Fezlekelerin meclise getirilmesini AKP-MHP ittifakının yaptığı politik bir planın parçası” olarak değerlendirdi.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu: Darbe metodu…

Gergerlioğlu: CHP’li Enis Berberoğlu, HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekilliği düşürüldü. İktidar, dönem sonuna uzatılması gereken TBMM’de cezanın okunması ve mv. düşürülmesini darbe metoduyla gerçekleştirdi.”

CHP İsatanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu: Millet iradesine tecavüz edildi

Erdoğdu: “Bugün Millet İrasesine tecavüz edildi… Bugün ne Milletin ne de Milletin oylarının zerre bir değeri olmadığı Saray eliyle gösterildi…
Bugün sadece Enis Berberoğlu’nun vekilliği düşürülmedi… Milletin iradesi Milletin oyları düşürüldü…
Bu tam bir darbedir… #DarbeciAKP”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)