Son Dakika Haberler

Venüs Oğlak Burcu’nda: Bekarlar, ilişkinizi ciddiye bağladınız bağladınız… / Tanya DJAZİRİ KÖKSÜR

Venüs Oğlak Burcu’nda: Bekarlar, ilişkinizi ciddiye bağladınız bağladınız… / Tanya DJAZİRİ KÖKSÜR
Okunma : Yorum Yap

Venüs Oğlak Burcu’nda: Bekarlar, ilişkinizi ciddiye bağladınız bağladınız…

Venüs Yay burcunda büyük iyicil Jüpiter ile kavuşumunu bırakarak kısa bir süre önce Oğlak burcuna giriş yaptı. İyicillerin bir arada olması, özellikle Jüpiter’in kendi evinde Venüs’ü ağırlaması ortaya şahane enerjiler çıkarmış olabilir. Ancak, bu iki iyicilin bir aradalığı yoğun bir tembelliği de beraberinde getirmiş, “yiyip, içip, yatıyım; hayat böyle güzel” havasına sizi sokmuş olabilir.

Malefik doğadaki gezegenler Astroloji’nin alan hakimiyeti yükseldikçe birçok kişinin ürktüğü gezegenler olmaya başladı. Artık Saturn dendiğinde herkes bir ‘Aman’ çekiyor. Ancak unutulmaması gereken şey malefik doğasıyla bu gezegenlerin tetikleme görevleri. Örneğin Saturn olmasa disipline olmak için kendimizi ekstra zorlamamız gerekebilir. Şükür Saturn gönderdiği tesirlerle bunu bizim adımıza yapıyor da kendimizi disipline olmaya mecbur bir hal içerisinde bulabiliyoruz.

Venüs, Oğlak doğasında güçlü olmaya çalışan ve belki yalnızlığından hoşlanan bir enerji ortaya çıkarmakla beraber, süregelen ilişkinizi ciddi hale getirmek, evlilik için ilk adımı atmak, ömür boyu devam edecek bir ilişkiye başlamak için ideal bir zamana işaret ediyor. 1 ay süresince Oğlak’taki Venüs seyri ilişkiniz için almanız gereken sorumlulukları size hatırlatacaktır. Buna malefiklerin yer altı tanrısı Pluton’un eklenmesiyle de ilişkinizi dönüştürmek ve ciddi hale getirmek için çok ideal bir zaman. Hadi, kullanın bu enerjiyi ve sizi de evlilik kervanına katılanlar arasında görelim.

Venüs Oğlak doğası elbette sadece aşk ilişkilerimizi etkilemeyecek. Venüs burada iş hayatımızda almamız gereken sorumlulukları ve paranın gelmesi için kendimizi disipline etmemize de vurgu yapacak. Bu ay çok çalışıp az para kazanabilirsiniz. Saturn doğasında sorumluluk alır, disiplinle çalışırsanız Venüs’ün bir sonraki ay yapacağı Kova seyrinde parasal bakımdan şanslı olabilirsiniz. Bizim eli sopalı öğretmenimiz her ne kadar zorlayıcı olsa da ödüller vermeyi çok sever.

Gelelim burçlar için Venüs’ün getireceklerine;

Koç Burcu:

Koç burçları için kariyerlerinin onlara istedikleri şeyleri verip vermediğini sorgulama zamanı. Bazı Koç’lar iş değişikliği yapabilir. Bazı Koç’lar ise uzun süredir bekledikleri terfinin haberini alabilir. Özellikle üstleriyle alakalı yaşanan sıkıntıları çözmek ve sorumluluk alarak üstüne gitmek için ideal bir dönem içerisindeler.

Boğa Burcu:

Uzun seyahatlere çıkmak isteyen Boğa burçları bu alanlarda bazı gecikmeler yaşayabilir. Yabancı kaynakları araştırmak ve yurt dışı eğitimler için ideal bir dönem. Sınavlara hazırlanan Boğalar için şimdi disipline olma zamanı. İçsel olarak bazı zorlu süreçlerden geçiyor olsalar da dönüşüme açık olabildikleri oranda Boğa burçları kendilerini daha rahat hissedecekler.

İkizler Burcu:

İkizler burcu için parasal beklentilerle ilgili bir süreç içerisindeyiz. Başkalarından beklediğiniz paralar ve kaynaklarla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Özellikle mahkemede olan konularınız varsa bunlarla ilgili süreçler sonlanabilir ya da haksızlığa uğradığınız durumlarla ilgili yeni bilgiler gün ışığına çıkabilir. İkizler bu dönemde yapacağı konuşmalarla ilgili daha sakin ve yapıcı olmalı.

Yengeç Burcu:

Evlilik konusunda adım atmak isteyen Yengeç burçları için bu ay ideal bir zaman. İlişkinizi rahatça evliliğe dönüştürebilirsiniz. Evli olan Yengeçler ise işleri için güçlü ortaklar bulabilir ve iş anlaşmaları yapabilir. Sosyal çevrenizden bu konularda destek göreceksiniz. Aniden ortaya çıkan bazı kişiler size cazip anlaşmalar getirecek.

Aslan Burcu:

Venüs oğlak seyri boyunca aşk konuları sizin için son derece önemli olacak. İlişkinizi ciddi hale getirmek için ideal bir zaman içerisindesiniz. Hali hazırda evli olan Aslanlar ise çocuklarıyla alakalı sorumluluklar alabilir. Hobilerinizle ilgili konuları daha ciddi hale dönüştürebilir, hatta hobilerinizi bir meslek haline getirebilirsiniz.

Başak Burcu:

Başak burçları için ev hayatlarıyla alakalı alanlarda sorumluluk alma zamanı. Evinizde ihmal ettiğiniz konularla alakalı sorunlar karşınıza gelebilir. Tadilat, taşınma gibi konular bu ay gündeminizde olacak. Bu alanlarda aşırı titizlenerek kendinizi yıpratmaktan kaçınmanızda fayda var. Eşinize ya da ailenizden birisine ani gelen bir maddi kaynak sayesinde evinizde yapacağınız değişiklikler konusunda rahatlayabilirsiniz.

Terazi Burcu:

Bu ay boyunca yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili konularda bazı sorumluluklarınız size hatırlatılabilir. Eşiniz ya da partneriniz bu konuda size farklı fikirler verebilir. Yapmayı planladığınız kısa yolculuklarla ilgili aksilikler meydana gelebilir. Plan ve programlarınızı dikkatli bir biçimde yapmanız halinde, sorunsuz seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.

Akrep Burcu:

Akrep burçları bu ay parasal konularda disipline olacakları bir zamana adım atacaklar. Venüs’ün Yay burcu geçişinde yaptıkları aşırı harcamalar için bu ay kemerleri sıkma zamanı olabilir. İş hayatlarındaki olumlu bazı gelişmeler ve bu alandaki disiplinli çalışmaları sayesinde parasal sorunların üstesinden rahatça gelebilirler.

Yay Burcu:

Jüpiter’in son günlerini geçirdiği Yay Burçları için şimdi toparlanma ve disipline olma zamanı. Uzun süredir görmezden geldiğiniz ve ertelediğiniz konularla alakalı sorumluluklarınızı alabileceğiniz ve dönüştürebileceğiniz bir dönem içerisindesiniz. Yay burçları için zorlayıcı tesirlerin oluşabileceği bu dönem içerisinde aşk ve parayla alakalı kişisel algılarınızı yeniden değerlendirebilirsiniz.

Oğlak Burcu:

Venüs geçişi oğlak burçları için uzun süreden beri uğraştıkları zorlayıcı Saturn – Pluto – GAD kıskacın için kısa bir soluklanma hali yaratıyor. Özellikle ruh halinizde olumlu değişimler yaşayabilir, karamsar doğanızı biraz olsun neşelendirebilirsiniz. Ciddi kararlar alma sürecindeki Oğlak burçları bu dönem gizli düşmanlarına dikkat ederek hareket etmeli. Aşk hayatınızda gizlediğiniz bir ilişkiniz varsa bununla alakalı sorumluluğunuzu almak zorunda kalabilirsiniz.

Kova Burcu:

Kova Burçları için sosyalleşme ve hayati konularda sosyalleşebilecekleri toplantılara katılmak için ideal dönem. Uzun süredir toplumsal olaylarla alakalı aktiviteler içerisinde bulunan Kova Burçları bu geçişle birlikte karşılarında muhatap bulabilir ve seslerinin duyulmasını sağlayabilir. Arkadaş çevrenizde gereksiz bulduğunuz insanları elemek için de ideal bir dönem içerisine giriyorsunuz.

Balık Burcu:

Kariyer hayatınızla alakalı biraz daha sorumluluk almanız gereken bu zaman diliminde maddi bakımdan bu disiplininizin karşılığını görebilirsiniz. Kariyerinizi uluslararası çapta duyurmak ve bununla ilgili girişimler için ideal bir dönem. Elbette bazı zorluklarınız olabilir. Ancak disipline olarak bunların üstesinden gelebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)