Son Dakika Haberler

Racon kesip ‘avanta’ isteyen gazeteci Veyis Ateş, ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ Öğretmeniymiş!

Racon kesip ‘avanta’ isteyen gazeteci Veyis Ateş, ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ Öğretmeniymiş!
Okunma : Yorum Yap

#AdıAdaletSonuRezalet!

💥Racon kesip ‘avanta’ isteyen gazeteci Veyis Ateş, ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ Öğretmeniymiş!

💥”Bir şantajcının kariyeri: İlahiyat Mezunu, Din Kültürü Öğretmeni, Fetöcü Kanalında Sunucu… İçişleri Bakanlığı tarafından korunan, Mercedes tahsis edilen fakat asla Fetöcü olmaktan ifade vermeyen bir kişilik…”

Suç örgütü lideri Peker’in ortaya attığı çarpıcı iddiaların ardından gündem olan Veyis Ateş’in, daha önce özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi verdiği öğrenildi.

Sedat Peker, Veyis Ateş’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Korkmaz’dan para istediğini öne sürmüştü. Peker’in çarpıcı iddialarından biri de Veyis Ateş’e Süleyman Soylu tarafından araç ve koruma polisi tahsis edildiğiydi. Peş peşe gelen iddiaların ardından HaberTürk yazarı Fatih Altaylı ve yine Habertürk yazarı Sevilay Yılman da bu iddiaları doğrulayan birer yazı kaleme aldı. Sezgin Baran Korkmaz ile görüştüklerini dile getiren iki yazar da Ateş’in görüşmesinin ses kaydı bulunduğunu ifade ederken, Yılman bu ses kaydının ilgili bölümünü dinlediğini belirtti. Yılman, Korkmaz’ın “Veyis Ateş’in kendisini alenen tehdit ettiğini ve 10 bin avro ‘avanta’ istediğini” söylediğini aktardı.

Veyis Ateş hakkında her geçen gün yeni bir iddia gündeme düşerken sosyal medyada çarpıcı bir bilgi paylaşıldı. İddiaya göre ilahiyat mezunu olan Ateş daha önce Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapmış.

İnternet ansiklopedisidi Vikipedia’da yer alan bilgiler, kullanıcıların iddialarını doğrular nitelikte.

Vikipedia’da Veyis Ateş ile ilgili şu bilgiler yer alıyor: Abdurrahman Veyis Ateş (d. 1973, Tarsus) Türk gazeteci, haber spikeri. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Cem Vakfı’na ait Cem Radyo’da bir yıl çalıştıktan sonra 2006 yılında TVNET’te çalışmaya başlamıştır. Burada ana haber sunuculuğunun yanı sıra çeşitli programlar sunmuştur. Spikerlik yaparken ayrıca özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği de yapmıştır. 2013 yılında Habertürk TV’ye geçiş yapmıştır. 25 Ekim 2014 tarihinde Habertürk TV Ankara temsilciliği görevine getirilmiştir. Ardından 15 Ocak 2016 tarihinde getirildiği Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevinden 2018 yılında alınmıştır.

“Hiç ifade vermeyen FETÖ’cü”

Gazeteci Nurullah Yıldız, Ateş’in FETÖ ile ilgisini hatırlatarak konuya ilişkin şu yorumu yaptı:

Bir şantajcının kariyeri: İlahiyat Mezunu, Din Kültürü Öğretmeni, Fetöcü Kanalında Sunucu… İçişleri Bakanlığı tarafından korunan, Mercedes tahsis edilen fakat asla Fetöcü olmaktan ifade vermeyen bir kişilik…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)