Son Dakika Haberler

Kovulmadı, istifa etmesi beklendi: Veyis Ateş, Habertürk’ten ayrıldı

Kovulmadı, istifa etmesi beklendi: Veyis Ateş, Habertürk’ten ayrıldı
Okunma : Yorum Yap

Kovulmadı, istifa etmesi beklendi: Veyis Ateş, Habertürk’ten ayrıldı

💥SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’dan arabuluculuk için 10 milyon euro istediği ileri sürülen Veyis Ateş Habertürk’teki görevinden istifa etti.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in çektiği videolarla gündeme gelen Habertürk sunucusu Veyis Ateş istifa etti. 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan ve AKP döneminde kurduğu ilişkiler sayesinde “gazetecilikte” hızla yükselen Ateş, Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ’ı arayarak istifa ettiğini bildirirken, Tekdağ Ateş’in istifasının kabul edildiğini açıkladı.

Sözcü’ye konuşan Tekdağ “Biraz önce Veyis Ateş aradı. ‘Daha fazla tartışmaların odağına girmemek ve yıpranmamak açısından savunma vermek yerine istifa etmeyi tercih ediyorum’ dedi” ifadelerini kullandı.

Ciner Medya Grubu, geçen pazartesi günü Veyis Ateş’ten savunmasını istemişti.

Ne olmuştu?

Habertürk sunucusu Veyis Ateş ilk olarak Sedat Peker’in çektiği videolarla gündeme geldi. Peker’in 6 Haziran’da yayınladığı videoda dile getirdiği iddialardan biri, Ateş’in firari SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz için Ankara’da arabuluculuk yaptığıydı. İddiayla ilgili olarak Habertürk yazarları Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman, Sezgin Baran Korkmaz’ın kendilerini ayrı ayrı arayarak iddiaları doğruladığını yazdı. İki isimde birer gün arayla kaleme aldıkları yazıda Ateş’in Korkmaz lehine durumu çevirmek için kendisinden 10 milyon euro istediğini belirtti. Olay sonrasında muhalefet partileri savcıları göreve çağırdı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Kim için istendi bu para?” diye sorarken, HDP “Hukuk sadece muhalifleri sindirmek için mi var?” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)