Son Dakika Haberler

Veysel Filiz 100 kilo uyuşturucu ile yakalandı; olay bakanlık talimatıyla basından gizlendi

Veysel Filiz 100 kilo uyuşturucu ile yakalandı; olay bakanlık talimatıyla basından gizlendi
Okunma : Yorum Yap

Soylu’dan bir kuple ‘oh’ bekliyoruz!

Veysel Filiz 100 kilo uyuşturucu ile yakalandı; olay bakanlık talimatıyla basından gizlendi

Eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri ve Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü Veysel Filiz, değeri yaklaşık 5 milyon Euro olan 100 kilo uyuşturucuyu yurt dışına çıkarırken yakalandı. Olay, bakanlığın talimatıyla basından saklandı…

Veysel Filiz, 100 kilo eroinle yakalandı.

Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı, eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz, otomobilinde yaklaşık 100 kilo eroin maddesi ile yurt dışına çıkmak isterken bir ihbar üzerine yakalandı. Filiz’in tutuklandığı olay 15 gündür basından gizlendi.

Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan ailesiyle birlikte yurtdışına çıkış yapmak isteyen Veysel Filiz’in otomobilinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı yapıldı. İhbar üzerine Veysel Filiz’in otomobili gümrükte ince aramaya tabi tutuldu. Aracın gizli bölmesinde piyasa değeri yaklaşık 5 milyon Euro olan 100 kilo eroin ele geçirildi.

15 gün önce meydana geldi; Bakanlık talimatıyla gizlendi

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre; Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği’nde Basın Müşavirliği görevinde bulunan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra meslekten ihraç edilen Veysel Filiz’in, Yozgat’ta bulunan yakınları, olayın bir komplo olduğunu öne sürdüler. Filiz’in de, açtığı davaları kazandığını ve bir ay içinde görevine döneceğini söylediği öğrenildi.

Sınır kapısında uyuşturucu yakalandığında bunu basına açıklayan gümrük yetkilileri, bu kez farklı bir uygulama yaptı. Uyuşturucu olayının duyulmaması ve basına da bu konuda kesinlikle bilgi sızmaması talimatı verildiği iddia ediliyor. Bunun üzerine olayla ilgili basına bilgi sızmamasına özen gösterildi.

Yaklaşık 15 gün önce meydana gelen kaçakçılık olayı da bu yüzden şimdiye kadar gizli kaldı. Eski basın müşaviri Veysel Filiz, uyuşturucu kaçakçılığından tutuklandı.

Veysel Filiz peygamberini ne kadar sevdiğini böyle göstermişti
Veysel Filiz peygamberini ne kadar sevdiğini böyle göstermişti

Filiz’in, kısa süre önce de Yozgat’ta yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, kendisinin Fetullahçı olmadığını, ancak Fetullahçıların komplosu sonucu meslekten ihraç edildiğini söyledi. Filiz, yakında görevine döneceğini de belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)