Çavuşoğlu kendini böyle savundu: “Hamdolsun hesabını veremeyeceğim hiçbir davranışta bulunmadım” - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Çavuşoğlu kendini böyle savundu: “Hamdolsun hesabını veremeyeceğim hiçbir davranışta bulunmadım”

Çavuşoğlu kendini böyle savundu: “Hamdolsun hesabını veremeyeceğim hiçbir davranışta bulunmadım”
Yorum Yap

‘Lobicilik’ iddialarına yanıt veren Çavuşoğlu kendini böyle savundu: “Hamdolsun hesabını veremeyeceğim hiçbir davranışta bulunmadım”…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, lobicilik iddialarına “Hamdolsun siyasi hayatım boyunca etik olmayan, hesabını veremeyeceğim hiçbir davranışta bulunmadım” sözleriyle yanıt verdi.

Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) üyeliği sırasında bazı lobi faaliyetleri yaptığına ilişkin iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, “George Soros adlı şahsın sponsoru olduğu bir kuruluşun yayımladığı rapordaki iddiaların gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Organize Suç ve Yolsuzlukları Bildirme Projesi (OCCRP) adlı kuruluşun, sızdırıldığı ileri sürülen e-maillere dayandırarak ortaya attığı iddialar için, “Son günlerde kamuoyunun gündemine getirilmeye çalışılan ve George Soros adlı şahsın sponsoru olduğu bir kuruluşun yayınladığı rapordaki iddiaların gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

Paul Manafort adını ilk kez ABD’de ceza aldığında duyduğunu belirten Çavuştoğlu, “Her ikisi de milletvekili olan (Serhiy) Lovoçkin ve kardeşi ile ise geçmişe dayanan dostluğumuz var. Adı geçen eski Ukrayna Devlet Başkanı (Viktor) Yanukoviç döneminde Başkanlık İdaresi Başkanıydı. AKPM üyesi olduğum dönemde şimdiki AKPM üyesi Türk milletvekilleri gibi birçok üye ülkede çok sayıda seçim gözlemciliği (30 civarı) yaptım. Seçim değerlendirmeleri ise ortak raporda yer alır” diye konuştu.

Çavuşoğlu, Ukrayna dahil Doğu Avrupa ve Balkan ülkelerinin Avrupa Atlantik kurumlarıyla entegrasyonunu her zaman desteklediğini ve desteklemeye devam edeceğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: